Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Gigaset 280 duo. Po burzy nie można nawiązać połączenia.

23 Maj 2011 18:59 2323 6
  • Poziom 7  
    Witam.
    Po burzy nie mogę nawiązać połączenia. Gdy wykręcam numer nie ma sygnału. Nie mam możliwości sprawdzenia z drugiego telefonu. Gdy próbuję się połączyć na mój numer z telefonu kom. to pojawia się błąd w połączeniu. Wewnętrzny sygnał działa. Co więc w takim razie mogło stać?
    Przepięcie na linii telefonicznej czy jakaś część poszła?
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Coś uszkodziło się na wejściu od strony linii telefonicznej. Pierwsze to mostek diodowy. Z pewnością jakiś mały smd. Następnie tranzystor na wejściu, zaraz za mostkiem. Nie wiem co tam zastosowano, ale najprawdopodobniej PHC2300 (lub 4900). Są to 2 tranzystory "Mosfety" w obudowie małego scalaka.
    Zanim jednak cokolwiek zaczniesz sprawdzać w telefonie, odłącz go od linii i wybierz swój numer z komórki. Zobaczysz co wtedy będzie, tzn. czy będzie sygnał wołania.
  • Poziom 7  
    Sprawdzałem numer z tel kom i jest komunikat: Błąd w połączeniu. Telefon działa tylko nie mogę nawiązać połączenia. Brak sygnału. Czy da się na przyszłość zabezpieczyć jakoś przed takimi zdarzeniami linię telefoniczną? "Mądry Polak po szkodzie.
  • Pomocny post
    Specjalista od telefonów
    TEORETYCZNIE tak.
    Są odgromniki, rózne wynalazki na linie , gniazda i urządzenia. Telefony mają to w sobie.
    Ale wg PRAWA MURPFY'ego :?:
    "bezpiecznik mający zabezpieczyć jakieś urządzenie pali się na końcu"
    wywal do kubła, kup nowy.:D
  • Pomocny dla użytkowników
    piotrpaz1 napisał:
    Telefon działa tylko nie mogę nawiązać połączenia.

Czyli nie działa. Na przyszłość lepiej wyłączać tego typu rzeczy gdy nadciąga burza.
  • Poziom 7  
    Telefon działa. Sprawdzałem dzwoniąc do drugiej słuchawki. Jest normalnie sygnał. Problem jest z połączeniami wychodzącymi. Czy będe mógł sam to jakoś naprawić? Bo zanim technicy z TP przyjadą to pół wieku minie.
  • Pomocny dla użytkowników
    piotrpaz1 napisał:
    Telefon działa. Sprawdzałem dzwoniąc do drugiej słuchawki.

Wniosek z tego, że go odłączyłeś, albo (jeżelli nie odłączyłeś) to uszkodzenie nie obciąża linii.
    piotrpaz1 napisał:
    Czy będe mógł sam to jakoś naprawić? Bo zanim technicy z TP przyjadą to pół wieku minie.

Technicy z TP nie naprawiają aparatów telefonicznych a jedynie linię.