Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DVDR 3430V po chwili odtwarzania wysuwa kasetę

23 Maj 2011 19:34 2177 19
  • Poziom 10  
    Witam!!
    Posiadam sprzęt combo Philips dvdr 3430v, jednak nie działa tak jak należy.
    Wszystko zaczęło się od tego jak po włączeniu zaczął strasznie stukać.
    Odkręciłem obudowę i okazało się że jest coś nie tak z tym diodami na podczerwień które wykrywają obecność kasety wewnątrz magnetowidu. Jednak gdy obudowa jest otwarta, sprzęt działa prawie jak należy. Po wyczyszczeniu fotodiod już nie stukał.
    Prawie działa, ale jednak problem w tym że teraz (przy otwartej obudowie) wciąga kasetę, odtwarza kilkadziesiąt sekund i wysuwa ją.
    Co może być przyczyną takiej reakcji?
    Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję z odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    kompak
  • Poziom 13  
    Zależy jak skonstruowany jest ten układ. Zazwyczaj działa to tak, że jedna zębatka napędza taśmę, a druga odpowiada za wykrywanie jej końca. Jeżeli ta druga przestaje się kręcić - wysuwa kasetę. Poczyść dokładnie wszystkie elementy napędu.
  • Poziom 10  
    Elementy napędu są raczej czyste.
    Myślę, że przyczyną będzie uszkodzony jakiś czujnik. Dzisiaj popatrzyłem jeszcze trochę na mechanizm i zauważyłem, że stukanie wywołane jest tym, że magnetowid chce wciągnąć windę z kasetą, jednak gdy kasety w windzie nie ma, jest ona zablokowana. No i stuka.
    A jeżeli magnetowid chce wsunąc kasetę, to znaczy że dostaje sygnał iż ona znajduje się już w windzie.
    Gdzie szukać jakiś czujników?

Znalazłem jedynie w centrum diodę świecącą podczerwienią z soczewką pionową i 3 fotodiody. Jedna schowana za zębatką z przesłoną, i 2 po bokach.
    Czy są jeszcze gdzieś ukryte diody?
    Czy jest jeszcze jakaś inna sygnalizacja obecności kasety?
  • Poziom 10  
    Witam ponownie!!
    Doszedłem do sedna problemu :)
    Uszkodzony jest przełącznik funkcji.
    Teraz pytanie, gdzie taki mogę dostać?
  • Poziom 27  
    W Twoim sprzęcie jest mechanizm VCR taki jak w FUNAI.Identyczny objaw powoduje uszkosdzona dioda wysokopradowa IR.Należy ja wymienić.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Chodzi o diodę podczerwoną, która oświetla te fotodiody, które są po obu stronach mechanizmu?
    Bo właśnie ją sprawdzałem i na kamerze telefonu widać, że świeci.
  • Poziom 16  
    witam

Jeżeli uszkodzenie dotyczy przełącznika funkcji, należy go wyczyścić i powinien magnetowid dalej działać bez jego wymiany.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    W jaki sposób i czym można wyczyścić ten przełącznik?
  • Poziom 16  
    Trzeba go rozebrać i przeczyścić najlepiej specjalnym czyścikiem z włókna szklanego, aby oczyścić styki z tlenków, które będzie widać gołym okiem. Można użyć też innych narzędzi przy czym trzeba uważać aby zbytnio nie porysować styków. Na końcu styki najlepiej posmarować specjalnym olejem do tego typu przełaczników.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam mam taki sprzęt z tym samym uszkodzeniem co jest przyczyna ? Dzięki za odpowiedz
  • Poziom 33  
    mattier napisał:
    Witam mam taki sprzęt z tym samym uszkodzeniem co jest przyczyna ? Dzięki za odpowiedz

Dla wszystkich z tym problemem.
    https://elektrotanya.com/philips_dvdr3430v_dvdr3432v_sm.zip/download.html
  • Poziom 8  
    Witam
    Jak można sprawdzić diodę nadawczą D555 czy jest sprawna ? Objawy są takie pokrywa zamknięta a mechanizm próbuje wciągnąć kasetę gdy jej nie ma natomiast przy otwartej obudowie w dzień zachowuje już lepiej przyjmuje kasetę odtwarza kilka sekund po czym wyrzuca.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Gdzie mogę kupić taką diodę ? Oznaczenie elementu ze schematu LED MIE-534A2
    LED SIR-563ST3F-P
    LED SIR-563ST3F-Q
  • Poziom 33  
    mattier napisał:
    Witam
    Jak można sprawdzić diodę nadawczą D555 czy jest sprawna ? Objawy są takie pokrywa zamknięta a mechanizm próbuje wciągnąć kasetę gdy jej nie ma natomiast przy otwartej obudowie w dzień zachowuje już lepiej przyjmuje kasetę odtwarza kilka sekund po czym wyrzuca.
    Pozdrawiam

Na wskazanym linku przez Ciebie pokazuje jak sprawdic diode IF np.kamera telefonu,testerem pilotow?Ale skoro sprawdzales i swieci to chyba dziala.Wciagniecie kasety zaslania ta diode poprzez otwor w kasecie i nie ma zadnego swiatlowodu.Powodem moze byc niewlasciwe dzialanie przelacznika funkcji gdzie wczesniej juz bylo wspomniane o tym.Jak chcesz to mozesz podmienic ta diode na inna IF podobna wymiarowo .Wmontowac zgodnie ze schematem.Na PCB tez pewnie jest oznaczone .
  • Poziom 8  
    chcę wymienić tą diodę tylko gdzie kupić może ktoś dać namiar ?
  • Poziom 33  
    mattier napisał:
    chcę wymienić tą diodę tylko gdzie kupić może ktoś dać namiar ?

Konkretnie ten typ do tego modeku musisz tutaj napisac .https://www.philips.pl/c-m/wsparcie-konsumenta/kontakt.html

Dodano po 13 [minuty]:

Witam.W zalaczniku masz dane datasheet diody/parametry.
  • Poziom 8  
    Witam
    Czy dioda TSAL6400 będzie odpowiednia?
    Zakupiłem takie diody która będzie najlepsza?
    LD271
    L53F3C
    L53F3BT
  • Poziom 8  
    Witam
    Po wlutowaniu diody LD271 vhs działa prawidłowo odtwarza nie wyrzuca kasety więc stara dioda była już wypalona i emitowała za słabą wiązkę.
    Pozdrawiam