Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wielokrotnie zapisane pliki i brak 113 plików

kursant 23 May 2011 19:42 1533 7
 • #1
  kursant
  Level 18  
  Witam!  W czasie sobotniej sesji fotograficznej doświadczyłem nie znanego dla mnie przypadku - nie zapisało się 113 plików na karcie SDHC Transcend 8 GB, natomiast wbrew logice i zasadom tworzenia plików mam 16 plików zapisanych po 8 (tak po osiem) razy pod tymi samymi nazwami.
  Zaniepokoił mię komunikat o zgodę na nadpisywanie plików w procesie kopiowania danych z kart pamięci umieszczonej w czytniku na dysk komputera.
  Aparat Canon A630 był wielokrotnie załączany i wyłączany i nie wiedzieć czemu przez pewien okres czasu nie zapisywał nic na kartę, lub zostało to nadpisane, bo po pewnym czasie - 1 godz. 50 min. ponownie znajduję zapisane pliki. Karta miała założone dwa foldery przez system aparatu, zdjęcia dopisywały się do drugiego folderu, tak więc karta nie była formatowana przed sobotnim jej wykorzystaniem. Zdarzało się że aparat nie widział karty, ale wtedy jest komunikat a po wyzwoleniu migawki jest seria "piknięć" świadczących o zaistniałym zdarzeniu, jednak nic takiego w tym czasie nie miało miejsca.
  Karta przez kilka minut była umieszczona w "laptopie", któremu w momencie przeglądania zdjęć wykończyła się bateria i system się gwałtownie zamknął.
  Próba odzyskania danych przez Recuvę nie powiodła się - po prostu nic nie znaleziono do odzyskania!
  Jeśli ma ktoś jakiś sensowny sposób, który mógłby spowodować odzyskanie tych plików to byłbym wdzięcznym, a może ma ktoś wyjaśnienie jak w jednym katalogu może być 8 plików o tej samej nazwie?

  kursant
 • #2
  migol21
  HDD Recovery specialist
  1) Wykonaj kopie posektorową tej karty.
  2) Użyj PhotoRec
  I lepiej żeby nie było fragmentacji na karcie.
  Jest jeszcze program :
  Adroit Photo Recovery

  Opiera się on na pewnej technice ale nie koniecznie skutecznej
  Smart Carving
 • #3
  kursant
  Level 18  
  Pierwszy - PhotoRec ma wyraźny interfejs DOSowy, więc się trochę obawiam.
  Drugi - Adroit Photo Recovery wykonuje skanowanie, które kończy się żądaniem zapłaty przez internet na co się nie mogę zgodzić, walczę z nim drugi dzień, ale bez skutków.
 • #5
  kursant
  Level 18  
  PC Inspector odnajduje tylko pliki, które sam usunąłem z karty.
  Tych które odnalazł Adroit (ale nie zapisał) nie widzi - niestety.
  Dalej do PhotoReca mam jakieś uprzedzenia, boję się go użyć, aby nie zniszczyć informacji na karcie - na ile jest to bezpieczna operacja może ktoś kto tego programu używał odpowiedzieć?
 • #6
  pidar
  Mass storage specialist
  W PhotoRec-u przy odzyskiwaniu danych oczywiście na inny nośnik raczej nic się nie stanie, gorzej jak byś się bawił z TestDisk-iem.
  A spróbuj może jeszcze to:
  http://diskdigger.org/
  (z tego co się orientuję darmowa wersja miała oznaczenie v0.8.3 - poszukaj)
 • #7
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Ileż tych plików miałeś ? Może najprościej użyj DMDE i odzyskaj te parę plików. Są też Makra.
 • #8
  kursant
  Level 18  
  Tak jak w tytule - 113 plików.
  Właśnie zbieram informacje - dokształcam się i kompletuje wymagany soft do DMDE.

  2 czerwca - dostępne programy odzyskują to co sam świadomie kiedyś skasowałem, tylko Adroit pokazuje, że tam jest jeszcze coś co mnie szczególnie interesuje, ale nie pozwala zapisać, na Allegro same drogie programy obecnie, a poprzednio jak sprawdzałem to był tylko Ontrack za 1300 zł - używany, w dodatku nie wiem co one mogą - czy mój przypadek "zaakceptują"!
  Kopie posektorową wykonałem próbnie (bo to po raz pierwszy) z Pendriva 1 GB na Pendriva 8 GB - poszła dobrze, tylko Windows widział zamiast 8 tylko 1 GB, po formacie wróciło na swoje.
  Próba wykonania kopi posektorowej z karty pamięci na Pendriva, która trwała około 50 minut nie powiodła się bo 8 GB karta nie mieści się na 8 GB Pendrivie!
  Różnica drobna ale skutecznie zniweczyła moje starania, będę szukał 8 GB nośnika który przyjmie zawartość mojej 8 GB karty SDHC.