Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 - działanie, uruchomienie webasto

23 Maj 2011 19:53 3731 4
  • Poziom 13  
    Tydzień temu zakupiłem Mazdę 323 1997r. Otóż podobno ten samochód ma w sobie układ webasto. Wygląda to tak, że ja widzę naklejone od wewnętrznej strony szyby w prawym górnym rogu - cienkie, podłużne, plastikowe urządzenie z napisem WEBASTO. Wnioskuję że to pewnie czujnik temperatury?
    Poza tym na samym dole z przodu silnika jest jakieś urządzenie do którego idzie przewód od tego czujnika. Do tego urządzenia idą też różne inne przewody ale nie widzę tam przewodu paliwowego. Po odpaleniu Mazdy wczoraj (było dość ciepło) po około minucie pracy silnika to urządzenie obok silnika było gorące z boku.

Proszę, wytłumaczcie mi jak w tej Mazdzie działa webasto? Jak je uruchomić, czy spalanie znacznie wzrasta?
  • Poziom 15  
    Kiedyś widziałem taki sprzęt w Mazdzie powinien być taki "zegarek" np. Pod radiem. A ten zegarek to do sterowania tym. W wyszukiwarce wpisz "webasto mazda 323f" i będziesz wszystko wiedział.
  • Poziom 13  
    Przeszukałem w ten sposób internet ale nie znalazłem instrukcji jak to ustawić. Ten zegarek ma tylko 3 przyciski:
    H - do ustawiania godziny
    M - do ustawiania minuty
    RESET - do czego? nie wiem, nic się nie dzieje gdy go naciskam. Zegarek zachowuje się jak zwykły zegar wskazujący godzinę
  • Poziom 13  
    Proszę o pomoc w rozpracowaniu tego webasto
  • Poziom 10  
    To płaskie na szybie to prawdopodobnie antena od sterowania radiowego ogrzewania postojowego Webasto.
    Czy dostałeś pilot do Webasto razem z autem?
    Zrób zdjęcie pieca i tego czegoś na szybie to się okaże co masz na pokładzie.

Więcej informacji o ogrzewaniu znajdziesz na tej stronie:
    http://ogrzewaniepostojowe.net.pl

Moderowany przez Przemo9826:

Regulamin

3.1.10. (2) Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

Następnym razem wlepię ostrzeżenie.