Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za układ scalony w szlifierce kątowej?

23 Maj 2011 19:57 4009 6
  • Poziom 16  
    Proszę o odpowiedź do czego służy ten układ scalony w szlifierce. Jak tylko włożę przewód do gniazdka dioda zapala się na zielono. Jak odłączyłem szczotki też się zapala. Drugie pytanie to czy takie uszkodzenie stojana jak na foto dyskwalifikuje właściwą pracę szlifierki?
    Co to za układ scalony w szlifierce kątowej? Co to za układ scalony w szlifierce kątowej? Co to za układ scalony w szlifierce kątowej? Co to za układ scalony w szlifierce kątowej? Co to za układ scalony w szlifierce kątowej? Co to za układ scalony w szlifierce kątowej? Co to za układ scalony w szlifierce kątowej? Co to za układ scalony w szlifierce kątowej?
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    Uszkodzona część na zdjęciach to wirnik a nie stojan.
    To co widać na zdjęciach nie musi świadczyć o uszkodzeniu wirnika.

Układ scalony?
    Na zdjęciach widać płytki elektroniki prawdopodobnie jest to układ nadzoru pracy i wolnego startu.
    Jakiej firmy jest ta szlifierka?
    Spisz dane z tabliczki znamionowej.
  • Poziom 16  
    Błąd w pisowni chodziło mi o wirnik. Układ wolnego startu to to nie jest. Soft start jest widoczny na trzecim foto zaraz za stojanem. Płytka o którą pytam jest widoczna na drugim foto. Wychodzi z niej 4 kabelki (bardzo cieniutkie) dwa do stojana, dwa do wyłącznika. Oznaczenia z tabliczki FERM TAG-230/2200K.
  • Poziom 18  
    Układów scalonych tam nie widzę - wg mnie jest prosty układ elektroniki sterujący diodą dwukolorową np. inny kolor diody oznacza przegrzanie/uszkodzenie.
  • Poziom 16  
    Wiadomo już że dioda sygnalizuje (świecąc na czerwono) uszkodzenie stojana lub wirnika. Mam kilka takich szlifierek i coś dziwnego się z nimi dzieje. Po włączeniu zaczynają lekko szarpać (tak jakby na ułamek sekundy brakowało zasilania). Po ponownym włączeniu działa normalnie. I tak w kółko. Gdzie może leżeć problem?
  • Poziom 14  
    Witam.
    Problemów może być kilka.

od najprostszych:
    - uszkodzony przewód zasilający i przerywa,
    - uszkodzony wyłącznik,
    - uszkodzony wirnik,
    - uszkodzona elektronika

Ja podłączył bym zasilanie bezpośrednio pod wyprowadzenia stojana z pominięciem elektroniki, włączył na próbę.

Jeśli objawy nadal będą to na 80 % jest uszkodzony wirnik.
  • Poziom 28  
    Może szczotki zawieszone?