Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel CA-5 potwierdzenie dodzwonienia się

weryfany 23 Maj 2011 21:13 1286 3
  • #1 23 Maj 2011 21:13
    weryfany
    Poziom 24  

Witam, na wstępie dodam że zawsze działałem na CA-6 i wyższych modelach co w połączeniu z nadajnikiem GPRS chodziło ślicznie.

Dziś mam problem z CA-5 ze względu że nie ma linii telefonicznej do której można było by się podpiąć zastosowałem standardowo nadajnik GPRS (PULSONa miałem akurat pod ręką). Ale problem pojawia się gdy centrala dzwoni i dzwoni i dzwoni. Dzwoni bo nie ma potwierdzenia z bazy o poprawnym przesłaniu sygnałów do stacji monitorującej i ponawia systematycznie próby dodzwonienia się. Nadajnik przekazuje bardzo ślicznie wina ewidentnie po stronie centrali i czy jest jakaś opcja/ustawienie aby centrala dzwoniła bez potwierdzeń.
    Lub propozycja rozwiązania w inny sposób.

Myślałem nad wykorzystaniem OUT 2 i OUT 3
    Ale w ustawieniach nie dopatrzyłem się aby można było ustawić na OUT-ach uzbrojenie/rozbrojenie oraz alarmu.

Czy ktoś podpowie/nakieruje na rozwiązanie problemu

0 3
  • #2 23 Maj 2011 22:02
    dziurak
    Poziom 8  

Witaj, za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi z tym monitoringiem ale jeśli chodzi o nadajnik GPRS sterowany przez OUT-y z centrali to bez problemu CA5 można ustawić. Ustawienie uzbrojenia i rozbrojenia alarmu to dla OUT2 funkcja 48 i wartość do wpisania to 4. A dla OUT3 dla alarmu funkcja serwisowa to 50 i wartość do wpisania to 1.

Dodano po 3 [minuty]:

Oczywiście zależy też od ustawień nadajnika. Sorki nie dopisałem. ;)

0
  • #3 24 Maj 2011 07:31
    reweriko

Poziom 25  

Ewidentnie wina po stronie GPRS centrala alarmowa zachowuje się prawidłowo. Winą nie dodzwonienia sie do stacji SMA może być sporo np: Brak środków na koncie, utrata sygnału, przejście nadajnika na "tylko alarmowe" (inna sieć), awaria nadajnika GPRS, awaria na SMA, itp. Zacznij od sprawdzenia karty SIM na własnym telefonie - Jeżeli wszystko działa... to problem z twoim nadajnikiem. Stacja SMA po otrzymaniu sygnału podaje sygnał przyjęcia i centrala nie wykonuje dalszych prób dzwonienia. Niektóre centrale potrzebują funkcji "długie potwierdzanie" ze strony SMA (warto sprawdzić). Zadzwoń z karty SIM nadajnika na własnym telefonie do SMA jeżeli usłyszysz sygnał "zachęty" to zostaję ci zabawa z twoim GPRS.

0
  • #4 05 Cze 2011 12:09
    weryfany
    Poziom 24  

Problem jest w tym że wszystkie inne centrale (CA-6,CA-10, CA-64, Integry) chodzą bardzo dobrze ale akurat w CA-5, nie ma opcji aby wyłączyć potwierdzenie dodzwonienia się.
    Ja stosuję PULSONY i PRONALE lecz w obu przypadkach trzeba wyłączyć potwierdzenia dodzwonienia się i wszystko chodzi wzorowo.

Lecz wracam do tematu ze względu że CA-5 nie ma takiej opcji aby wyłączyć potwierdzenie dodzwonienia się. Więc chciałem użyć OUT-y, jak podpowiadał wyżej kolega "dziurak". Jak na razie mam zlecenia montażu systemów i są w pierwszej kolejności do zrobienia.

Jedynym rozwiązaniem okazały się OUT-y

0
  Szukaj w 5mln produktów