Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

(HP Pavilion dv5) Uszkodzony (zalany?) laptop - czarny ekran

pasztor 23 May 2011 21:28 3480 1
    pasztor
    Level 9  
    Witam
    Wczoraj laptop jeszcze działał, ale został oblany piciem (polane po obudowie na zamkniętej klapie monitora.) nie sprecyzowane jakim.
    Laptop to hp pavilion dv5-1199ew. Mógł on również zostać czymś uderzony, np. kubkiem, ale nie jestem pewny (proszę nie pytać co się z nim stało Język). Objawy teraz są takie, że laptop się włącza (przy samych wciśnięciu powera, błyska lampka dysku na czerwono) ale świecą się tylko dotykowe przyciski i caps i num lock.
    Próbowałem już kilka rzeczy: zamiana kości ramu miejscem, odpalenie bez baterii na samym kablu, bez blu-raya, bez twardziela, rozbierałem też na części pierwsze (myślałem, że może zostały zalane styki grafiki i chciałem ją wyjąć, ale w przeciwieństwie do tej w moim dellu, ta jest wklejona, więc nic nie zdziałałem), próbowałem też podłączyć do telewizora przez kabel VGA, ale też nic.
    Znacie może jakieś sztuczki jak np. wymusić odpalenie biosa czy coś, bo to wygląda tak, jakby nawet bios nie startował, bo po odpaleniu na nic nie reaguje i dysk nie błyska.
    Mogę jeszcze coś zrobić w domu? Czy może już tylko serwis i czy muszę oddać lapka od razu? I czy znacie jakieś serwisy w Warszawie, w których mógłbym przeprowadzić diagnozę/wycenę za darmo i bez obowiązku naprawy?
    +Pytanie gratis, ktoś kiedyś zalał mi Della colą, albo czymś lepkim i teraz niektóre klawisze nie odskakują od razu, co skutkuje wciśnięciem się ich wielokrotnie i jest to irytujące (np. 10 razy enter :) ) da się jakoś wyczyścić klawiaturkę czy tylko wymiana?
    Pozdrawiam
    Tomasz
    kmkm2
    Level 21  
    Jeśli płyta miała kontakt z jakimś płynem należy ją jak najszybciej wymontować i wyczyścić w izopropanolu lub w wodzie destylowanej(zależy czym była zalana płyta) najlepiej w myjce ultradźwiękowej . Klawiaturę też można spróbować umyć w wodzie destylowanej jeśli była zalana colą.