Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WF7600NAW Problem z zamkiem blokady drzwi

DJVDV 23 Maj 2011 22:18 5609 5
  • #1 23 Maj 2011 22:18
    DJVDV
    Poziom 8  

Witam.
    Problem dotyczy pralki Samsung WF7600NAW. Wszystko zaczęło się pół roku po skończeniu się gwarancji spalił się zamek blokady tak, że nie było co zbierać. Na początku wszystko wyglądało w porządku poza tym zamkiem ponieważ pralka się włączała, programator też działał (można było ustawić program itp.) Nowy zamek dotarł do, którego prowadzą 3 kable. Po kilku nieudanych próbach podpięcia wreszcie pralka się włączyła (Wcześniej albo wyskakiwał błąd albo w ogóle się nie włączała) Ustawiłem program... zaczęła lać wodę, leje, leje, leje... i leje. Wyłączyłem ją ręcznie, włączam i ustawiam program na odwirowywanie i przycisk Play zaszumiało i j_b z dzidy - Spaliło programator. Zamówiłem nowy, dzisiaj podpiąłem i odpalam pralka startuje zaczyna lać wodę ale nie blokuje drzwi... dalej nie czekałem żeby się coś znów nie spaliło tylko wyłączyłem. Czy jest możliwość, że zamek jest dalej źle podpięty? Prosiłbym również o podpowiedź w jakiej kolejności należy podpiąć kable do zamka są 3: niebieski, biały i czarny a na zamku są 3: cyferki 3, 4 i 5 Może nadal źle podpinam, nie wiem dlatego piszę z prośbą o pomoc.
    Ewentualnie czy coś jeszcze może być przyczyną problemu. Jeszcze kiedy pralka była sprawna blokada włączała się od razu po wciśnięciu "Start" a teraz nic się nie działo a jednak pralka zaczęła zapełniać bęben.

2 5
  • #2 23 Maj 2011 23:15
    zhudomel
    Specjalista AGD

3 - czarny
    4 - biały
    5 - niebieski

2
  • #3 24 Maj 2011 15:51
    DJVDV
    Poziom 8  

Witam
    Dziękuje za odpowiedź.
    Podpiąłem według instrukcji. Wszystko odpaliło zamek się zablokował, ale pralka nadal leje wodę tzn. pobiera proszek z II komory i ciągle dolewa. Nalała pół bębna i ją wyłączyłem.
    Co może być tego przyczyną? :(

0
  • #4 24 Maj 2011 16:25
    zhudomel
    Specjalista AGD

Trzeba sprawdzić, czy nie jest zatkany albo dziurawy wężyk zbiornik - hydrostat.

0
  • #5 02 Lip 2011 19:11
    tiliona
    Poziom 1  

Witam
    Mam podobny problem, zaczęło się od blokady drzwi, natomiast podczas próby zmostkowania blokady drzwi padła elektronika, proszę o jakieś namiary gdzie można kupić programator do pralki Samsung WF7522SUV. POZDRAWIAM

0
  • #6 02 Lip 2011 19:57
    DJVDV
    Poziom 8  

Część można kupić na North.pl
    Pralka działa i puki co wszystko jest ok :)
    Dziękuje bardzo za pomoc.

0