Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INFINITY STUDIO MONITOR 120

gizmo000 11 Lis 2004 11:36 1202 4
  • #1 11 Lis 2004 11:36
    gizmo000
    Poziom 22  

Witam wszystkich!
    mam pytanie do specjalistów,posiadam kolumny firmy INFINITY STUDIO MONITOR 120 zasilam je wzmacniaczem SANSUI AU-717,problem polega na tym ze w obu kolumnach rozsypuje sie resor głosnika basowego!!! mam pytany jaki to jest głosnik jakie ma parametry i czy mozna go
    naprawic ,czyli wymienic resor lub cała mebrane,albo zaminic go jakims głosnikiem z firmy TONSIL,srednica togo infinity 30 cm ale moc przypuszczam około 200w ale nie jestem pewien.prosze o pomoc jakie koszta naprawy głosnika lub ewntualnie zamiennika.z góry dziekuje.

• #2 11 Lis 2004 13:23
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Rozumiem, ze resor jest piankowy - jesli sie nie rozsypal zupelnie - mozna go uratowac nakladajac warstwe butaprenu - tylko BARDZO istotne - nalezy nalyzc warstwe rownomiernie i szybko - nie wolno po minucie wzwyz probowac 'dokladac' na juz posmarowane miejsce, bo klej zaczyna chwytac palec\pedzelek i mozna wyrwac dziure... Jedna warstwa wystarcza i glosnik bedzie pracowal jeszcze pare dobrych lat.
    Jesli sie posypal zupelnie juz... Mozna sprobowac kupic membrane o tej srednicy z resorem (same gorne resory trudno dostac), ktory nastepnie mozna od niej oderwac i nakleic na oryginal, uprzednio pozbywajac sie szczatkow starego. Nie polecam zamiany na pasujaca membrane wraz z cewka i zawieszeniami (mam na mysli dolne szczegolnie) dostepne w sklepach - a zestawu naprawczego raczej nie dostaniesz oryginalnego... Najlepiej wymienic tylko resory gorne, jesli nie da sie z butaprenem...

• #3 11 Lis 2004 14:54
    gizmo000
    Poziom 22  

wszystko fajnie...tak piankowy rozsypał sie całkiem, czy gumowy resor od tonsila 30 pasuje?mam mozliwosc kupic ale nie wiem czy umial bym go naklejc tak aby głosnik był dalej centryczny...nieznam parametrów tego głosnika nie wiem jaki on ma wychył cewki...nie znam sie na ty wiec pytam czy to nie zmieni parametrów...wolałbym tylko zmienic resor ale czy dam se rade.pozdrawiam

• #4 18 Sty 2005 18:37
    gizmo000
    Poziom 22  

WITAM! prosze o pomoc C.D. tz nie mam ich parametrów. nigdzie nie moge zlalesc,potrzebuje jednak glosniki nowe basowe srednica 30cm impedacjia 4 ohmy.....mocy nie znam mysle ze 200w moc muzyczna a w sinusie ze 150w ....zasilam je sansui au-717......prosze o pomoc czym moge ja zatapic ......lub skad resory gorne? mam mozliwosc zamówic od tonsila.ale nie wiem czy pasuja ,na allegro jest mnóstwo glosników ale nie mam perzekonania do nich.z gory dziekuje.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME