Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak reakcji klimatyzacji Astra H

matekogon 24 Maj 2011 06:46 14734 3
  • #1 24 Maj 2011 06:46
    matekogon
    Poziom 22  

Witam wszystkich i przechodzę do setna nie mogę uruchomić klimatyzacji w opel astra H 2004. Myślałem że nie mam czynnika pojechałem do gości od klimy uzupełnili (oczywiście wcześniej sprawdzali mi azotem i tym kombajnem szczelność i wszystko ok więc mi ją napełnili)klimy nadal nie mogłem odpalić więc kupiłem op-com i go podłączyłem aby zobaczyć czy sa jakieś błędy i wszystko jest ok. I teraz potrzebuje waszej pomocy żeby znaleźć przyczynę.
    1 sprawdziłem bezpieczniki dla pewności są dwa z przodu w komorze silnika i dwa w bagażniku i są ok , może ktoś potwierdzić ich ilość i miejsce
    2 sprawdziłem przekaźniki są dwa w komorze silnika i są ok
    3.mierzyłem napięcie na sprężarce jest 7V mało
    4 z op coma odczytałem ciśnienie jest 770kPa = 7,7bar jedno co mnie zastanawia to podłączyłem sprężarkę na krótko i to ciśnienie się nie zmieniło czy to normalne?opór cewki w sprężarce 12 ohm
    5.wszystko co jest związane z załączaniem klimatyzacji w op-comie pokazuje że jest aktywne a klima nie działa
    6.jeszcze mnie zastanawia taka informacja z op com że w ustawieniach silnika miałem klimatyzację ustawioną bez sprzęgła a w module klimatyzacji była z sprzęgłem i teraz jak rozpoznać która to sprężarka? zmieniałem ta konfigurację i nie pomogło.
    7 Nie załącza się wentylator na chłodnicy klimatyzacji
    Dodam że to jest klimatyzacja elektroniczna. Czy możecie poradzić co sprawdzić jeszcze ,gdzie szukać problemu

Pozdrawiam

0 3
  • #2 24 Maj 2011 07:31
    bartez844
    Poziom 20  

tam jest ze sprzęgłem a na krotko tez niedziała

Dodano po 1 [minuty]:

zobacz samo sprzęgiełko często się gwint w śrubie mocującej urywa

2
  • #3 24 Maj 2011 08:03
    matekogon
    Poziom 22  

Powiedz to sprzęgło jest z tyłu kompresora bo przewody idą do tylnej części kompresora. Sprawdzałem na krótko i nie słychac żadnego stuknięcia spowodowanego załączeniem sprzęgła i w op comie nie widac aby się zmieniło ciśnienie'

Dziś znowu zabrałem się za klimę i ustawiłem tak jak kolega mówił ze sprzęgłem klimatyzację i załączył mi sie wentylator na skraplaczu więc jest sukces ale nadal kompresor się nie załączył. Kolejne pytanie bo zauważyłem że odczyt temperatury zewnętrznej w module jest 0 stopni ale na wyświetlaczu normalnie pokazuje mi temperaturę czy przypadkiem klimatyzacja nie ma drugiego czujnika temperatury jeśli tak to gdzie on się znajduje. Jak by ktoś mógł wrzucić zdjęcia z bloków pomiarowych klimatyzacji w op com-ie żebym mógł porównać wartości

załączam wygląd sprężarki
    Brak reakcji klimatyzacji Astra H

0
  • #4 31 Maj 2011 18:55
    matekogon
    Poziom 22  

Witam i dziękuje za informację jakie mi doradziliście. Problem z moją klimatyzacją został rozwiązany. A więc kilka informacji dla osób posiadający podobny problem. W mojej astrze jest sprężarka bez sprzęgłowa więc w skrzyni z bezpiecznikami w komorze silnika nie musi być przekaźnik K8_x125 i bezpiecznik nr 20 bo tak jak kolega napisał jest sterowana prosto z sterownika ECC poprzez elektrozawór znajdujący się w sprężarce. Jeśli ktoś posiada op-com hobbistycznie a ma problem z klimatyzacją niech sobie sprawdzi czy w module ECC i module silnika ma ustawione sprężarka bez sprzęgła ja miałem zmienione i to jeden problem. Drugim i głównym problemem dlaczego nie działała mi klimatyzacja to zerwany wieloklin na kole pasowym. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się że jest wszystko w porządku bo całe koło pasowe się kręciło ale po środku tego koła jest śruba i ona stała w miejscu i to jest właśnie wskaźnik zerwania wieloklina i to był główny problem.
    Dodam że myślałem że muszę wymienić koło pasowe albo sprężarkę ( bo myślałem że zerwało wieloklin z powodu zatarcia sprężarki ale mogłem śrubą po środku koła obracać swobodnie i bez oporów. Wniosek sprężarka prawdopodobnie nie zatarta). Więc w szczelinę między śrubę a koło pasowe włożyłem podkładkę sprężynującą i śruba się kręci sprężarka ożyła. Teraz delektuję się chłodem w samochodzie w te upalne dni

Dodam że w op-comie w module ECC temp. zewnętrzna jest nadal 0 a klima śmiga

Pozdrawiam

2