Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EWT 1316 - uszkodzone łożysko

zendelg 24 Maj 2011 15:00 2480 2
  • #1 24 Maj 2011 15:00
    zendelg
    Poziom 11  

Witam,
    w pralce jak wyżej uszkodzeniu uległo łożysko z lewej strony (po stronie przeciwnej do koła pasowego). Czy ktoś posiada numer tego kompletu, ewentualnie namiary gdzie można zakupić te części?
    Pozdrawiam.

0 2
  • #3 24 Maj 2011 22:28
    zendelg
    Poziom 11  

O mało co zamówiłbym to łożysko w NORTH.PL ale zadzwoniłem do nich i okazało się, że nie będzie pasować. W mojej pralce użyto części o numerze 4071430963 takie jak to:
    http://north.pl/karta/4071430963-ulozyskowanie,-lewe,-kompletne,-pa6203c-aeg,9518068.html
    Znalazłem też zamiennik w NKN Serwis w Szczecinie kosztujący 60zł czyli połowę ceny w NORTH lub w serwisach Elektrolux. Jadąc do nich najlepiej zabrać ze sobą stary element aby uniknąć pomyłki, chociażby dotyczącej prawej i lewej strony montażu.

Natomiast jeżeli chodzi o wymontowanie łożyska to należy je wykręcić razem z plastikową obudową zgodnie z zaznaczonymi strzałkami (u mnie było to w lewo). Aby tego dokonać postąpiłem wg opisu przeczytanego gdzieś w sieci. Tzn. wkręciłem dwie śrubki 6 i za pomocą trzonka od młotka wykręciłem cały element.
    Piszę to ponieważ czytając różne fora zauważyłem, że wiele osób miało z tym problemy.

0