Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LT 2,8 AUH g28 i wtryskiwacze

24 Maj 2011 15:43 3932 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Moderator na urlopie...
    Cylinder 1 jest od strony koła zamachowego (skrzyni biegów), czyli wtryskiwacz nr. 4 jest od strony chłodnicy. G28 - to czujnik położenia wału korbowego.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam
    Nadzieje ze moj post pomoze komus:)
    Mialem problem z w/w silnikiem, wywalo blad jakis obwodu elektrycznego wtryskiwacza 4 cylinder. Objawy byly takie ze auto gaslo. Po docisnieciu wtyczki na 4 cylindrze kawalek ujechalem
    I znowu. Najgorzej bylo jak gasl na skrZyzowaniu albo przy wyprzedAniu.Podejrzenie pierwsze to padl wtryskiwacz. W zwiazku z tym zost wyjety i zakupilem szybkosci uzywke. Po odpaleniu nie palil tak jak trzeba. Zaczeli kombinowac mechanicy zamieniajac miejscami. Nie dawalo to skutku, nadal nie rowno pracowal ale chyba juz bledu nie wywalo. Teo tak do konca nie wiem
    Bo nie patrzylem mechanikom na rece. Wkoncu zapadla
    Decyzja ze wyjmujemy wszystkie wtryski bo ktorys robi zamieszanie. Zawiozlem do sprawdzenia a w miedzyczasie elektryk "rozprul" instalacje od wtryskow do komputera i zaizolowal gdzies przetarcie przewodow ale twierdzi ze ni mialo to raczej wplywu na wywalanie bledu. Przywiozlem wtryski zrobione (czyszczenie, podstawianie dAwek i 1 koncowka byla juz przytarta.
    To wymienilem - koszt 140zl )4 moje stare a ten zakupiony okazal sie zatarty -dlatego nie palil na jeden. Po zalozeniu auto odpalilo.wymieniona zostala w miedzyczasie wtyczka od wtryskiwacza tego 4go czyli od kabiny bo byla taka nieciekawa. Zrobilem 100km i znowu to samo. Caly czas blad na 4 cylindrze. No to elektryk mowi ze zostaly 2 mozliwosci-cewka wtryskiwacza lub komputer. No to wyjalem znowu wtrysk, pojechalem do goscia ktory robil mi wtryski, zalozyl
    Na maszyne no i wychodzilo na to ze cewka jest ok. Ale stwierdzil ze mi wymieni bo moze cos nie laczy w srodku. No i wreszcie problem zostal rozwiazany. Tkwil w cewce wtryskiwacza. Staralem sie opisac wszystko pokolei, bo mnie nerwow to kosztowalo duzo i straconego czasu a moze komus pomoge. Jezeli moglbym komus pomoc to daje tel 790 545 885

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze ze wyzej kolega opaska spinal wtyczki z wtryskami. U mnie to nie pomagalo. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Przepraszam za niektóre błędy ale pisałem ten cały post na telefonie i dlatego mi literki pouciekały w niektórych miejscach:) nie sprecyzowałem jednej rzeczy. Po założeniu tych wtrysków "po robocie" nadal wywalało błąd TYLKO na 4 cylindrze. Nie wiedziałem tylko jednej rzeczy. Czy wtryski po wyjęciu wróciły na swoje miejsca. Ale okazało się, że niechcący tak:):) Dlatego już na koniec walki wyjęty został tylko jeden wtryskiwacz - ten 4 od przodu i tak liczy się wtryski w tym LT bankowo. Bo czytałem jeszcze opinie ze 4 wtrysk to jest ten z przodu ale to nie prawda.
  • Poziom 15  
    piozwi3902 napisał:
    ..... Dlatego już na koniec walki wyjęty został tylko jeden wtryskiwacz - ten 4 od przodu i tak liczy się wtryski w tym LT bankowo. Bo czytałem jeszcze opinie ze 4 wtrysk to jest ten z przodu ale to nie prawda.

Już się pogubiłem w tych Twoich precyzyjnych wypowiedziach, to który jest ten 4 wtrysk bo mam podobną usterkę?