Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowana klawiatura(Nokia 5220 włacza się tylko czerwona słuchawka

24 Maj 2011 22:24 1851 9
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam Nokię 5220 ze zdjętym simlockiem, kiedyś pracował w Plusie.Pewnego razu słuchałem radia i zablokowała się klawiatura,działa tylko jeden przycisk,czerwona słuchawka,co to może być?
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Może byc taśma klawiatury załamana, tel nie był zalany możliwe że jest gdzieś zwarcie
  • Poziom 38  
    Jeżeli działa tylko czerwona słuchawka to prawdopodobnie jest zwarty któryś klawisz. Sprawdź na innej płytce klawiatury. Następne w kolejności są filtry.
  • Poziom 24  
    Warto też sprawdzić boczne klawisze, czy nie zwierają.
  • Poziom 38  
    One są na tej samej taśmie co klawiatura :)
  • Poziom 24  
    Wiem, ale może obejdzie się bez wymiany płytki. Miałem taki przypadek że były boczne zawilgocone i robiły zwarcie. Wystarczyło tylko odlepić folię, przeczyścić i tel jak nowy ;)
  • Poziom 30  
    A jeżeli nie to filterki do wymiany ^^
  • Poziom 8  
    które, gdzie ich szukać, czy sam dam radę to zrobić ?
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Do wymiany filtrów musisz posiadać hot-air stacje na gorące powietrze filtry są zamienne z wielu modeli nokii lub w ostateczności pozostaje demontaż i przekrosowanie pól solucja dostępna w necie
  • Poziom 30  
    Sam raczej wątpie- widzę że jestes z łodzi. Jeżeli jesteś zainteresowany mogę to zrobić wysyłkowo bądź osobiście- często bywam w łodzi- odezwij sie na pw jak coś ; )

Są 2 filterki nalezy je wymienić- oczywiście jeżeli klawiatura i złącze jest ok ; )
    Znajdują się zaraz przy złączu klawiaturki 18pinowe o ile mnie pamięć nie myli ; )