Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SL-BD3 - trzaski przy wysokich tonach

24 Maj 2011 23:29 2960 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Niedawno zakupiłem gramofon Technics SL-BD3. Moja pierwsza przygoda z gramofonem. Problem jest tego typu, że przy wysokich tonach (skrzypce przy muzyce klasycznej, głośny wokal przy muzyce Rockowej) wydobywa się z głośników nieprzyjemny trzask.. coś w rodzaju sprzężenia.. Płyty, co prawda nie są nowe, ale myłem je w wodzie demineralizowanej z odrobiną Ludwika, które później były płukane, następnie wytarte ścierką antystatyczną. Igłę czyściłem "magiczną gąbką" (domowe sposoby).. chciałem wyczyścić styki przy wkładce ale nie wiem jak ją zdemontować.. ciasno siedzi w ramieniu a nie chcę rwać na siłę.. Gramofon jest podłączony do amplitunera Technics SA-300 (CD i radio gra ok).
    Czy ktoś ma pomysł skąd mogą brać się trzaski? Proszę o radę!
    Z góry dzięki!
    Adam
  • Moderator
    W załączniku masz instrukcję i schemat. Podmień wkładkę, powinno pomóc.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie za pomoc! Wyjąłem wkładkę przeczyściłem i gra cudownie:) Trzaski odeszły w zapomnienie.
    p.s wkładkę przeczyściłem benzyną ekstrakcyjną (taki płyn miałem pod ręką). Czyści i bardzo szybko odparowuje. Dobrze zrobiłem? Czy benzyna nie uszkodzi wkładki w przyszłości? Jak na razie jest ok.. ale czy nie będzie jakiegoś opóźnionego skutku? Ktoś miał doświadczenie z czyszczeniem takim płynem?
    Pozdrawiam!