Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór Kolumn 1200-1400zł. Pioneer 676

KOKOX 25 Maj 2011 07:22 1208 4
  • #1 25 Maj 2011 07:22
    KOKOX
    Poziom 1  

Dzień dobry

Jako zupełnie nieobeznany w sprzęcie audio chcę zwrócić się o poradę dotyczącą wyboru kolumn pod wzmacniacz pionieer 676. Pokój w którym będą one grały ma 12m2. Muzyka to hardstyle i elektro. Kwota jaką chce przeznaczyć to 1200zł do 1400zł. Czy w tej cenie da się kupić jakieś nowe kolumny wolał bym nie kupować używanych.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 25 Maj 2011 14:37
    globus1987
    Poziom 29  

Zainteresuj się stx mx-140, przy tym metrażu basu nie zabraknie.
    Zmieścisz się też w założonej przez siebie kwocie.

0
  • #3 27 Maj 2011 11:35
    globus1987
    Poziom 29  

Zastanów się też nad tymi kolumnami, pomimo małego głośnika nisko-średniotonowego na pewno zaskoczą.
    Jest to konstrukcja w obudowie labiryntowej która pomaga osiągnąć bardzo niskie zejście i wykorzystanie głośnika w 100% na niskich częstotliwościach.
    Nie sugeruj się średnica midwoofera bo możesz być pewny, że zaskoczyły by cię i to bardzo.

http://allegro.pl/kolumny-visaton-linia-transmisyjna-vib-130tl-i1619267261.html

0
  • #4 30 Maj 2011 19:01
    Kutuzow
    Poziom 9  

KOKOX ---> Sam jestem na etapie wyboru kolumn i powiem Ci, że przeczytawszy wiele dobrych porad na elektrodzie w zderzeniu z odsłuchem doszedłem do wniosku że każdy powinien dobrać kolumny pod siebie (czyli swoje własne "ucho").

przez ostatnie 3 tygodnie odwiedziłem 3 główne markety (MM, Saturn i Euro) i słuchałem tego samego utworu po kolei na różnych kolumnach. Możliwość przełączania jednym przyciskiem poszczególnych kolumn to naprawdę fajna sprawa bo od razu widzisz różnicę w brzmieniu. Okazało się, że mi osobiście bardziej podobają się kolumny które grają dynamicznie i bardziej górą i dołem (mocniejsze basy i tony wysokie) niż te które grają "równo" po całości, mimo że te drugie są uznane przez wielu za lepsze.

Drugą rundkę zrobiłem z przygotowaną własną płytą i wtedy okazało się, że w warunkach sklepowych wiele z tych kolumn (na moj gust) nie gra wcale jakoś znacząco lepiej od tego co mam teraz (czyli stare Altusy 70).
    Pewnie to kwestia gustu i pomieszczenia testowego.

W mojej prywatnej opinii np w kategorii do 1500 PLN/szt. (to mniej więcej mój budżet) najlepiej dla mnie brzmiały Klipsch F-3 Synergy i mimo tego że są "tylko" dwudrożne, to (podkreślam że wg mnie) biły na głowę JBL ES100 które są cztero-drożne (dodatkowy głośnik ultra wysokotonowy).
    Może w innych warunkach (inne pomieszczenie, inna muzyka -ja słucham Rocka) test wyszedłby inny.

Jeśli te 1200-1400 chcesz przeznaczyć na komplet, to myślę że najlepiej jak posłuchasz w sklepie jaki model Ci odpowiada, ostatnio są "dni bez VAT-u" i inne promocje w marketach, więc do pokoju 12m2 będziesz mógł pewnie też coś dobrać w tym budżecie.

0
  • #5 31 Maj 2011 10:23
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kutuzow napisał:
    ... Możliwość przełączania jednym przyciskiem poszczególnych kolumn to naprawdę fajna sprawa bo od razu widzisz różnicę w brzmieniu ...

Która może być spowodowana złym doborem wzmacniacza do zestawu głośnikowego.

Ale z tym nie sposób się nie zgodzić:

Kutuzow napisał:
    KOKOX ---> Sam jestem na etapie wyboru kolumn i powiem Ci, że przeczytawszy wiele dobrych porad na elektrodzie w zderzeniu z odsłuchem doszedłem do wniosku że każdy powinien dobrać kolumny pod siebie (czyli swoje własne "ucho")...

Sam również proponuję posłuchać MX-140. Bez żadnych uprzedzeń. :idea:

0