Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo fh 12 1996/97 r . Nie wkręca sie na obroty.

patrykpolak 25 May 2011 16:19 4422 4
    patrykpolak
    Level 2  
    Proszę o pomoc .Volvo na biegu jałowym po spuszczeniu ręcznego nie chce się wkręcić na obroty. Moim zdaniem jak nacisnę pedał gazu do oporu powinien obrotomierz pokazać 2100. A moje volvo wkręca się tylko na 1800. Nie wiem co może być przyczyną . Czekam na jakąś odpowiedz ;)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    tszpak
    Level 14  
    kazde volvo ma mozliwosc ograniczenia obratow zarowno na biegu jalowym jak i podczas jazdy ( ze wzgledu na ekonomie)
    jak u Ciebie bylko OK i nie jest a nikt nie grzebal w oprogramowaniu ( da sie to przestawic bez komputera na wyswieylaczu deski rozdzielczej) to masz jakas usterke
    zacznij od opisu auta model rocznik nr VIN i kodow bledow z wyswietlacza ( jesli jakies sa ) objawy jak pracuje silnik jak na postaju a jak podczas jazdy dymienie spalanie kiedy byla wymiana filtra powietrza i czy nie ma przypadkiem zablokowanego pedalu przyspieszacza ( tez sie zdaza ze np kamien utknie pod spodem )
    jakie cisnienie paliwa i kiedy wymieniales filtry

napisz co i jak cos poradzimy

pozdrowienia
  • Helpful post
    RomekRud
    Level 15  
    Jeżeli Twoje Volvo zahacza o 1996, to powinieneś wiedzieć, że obrotomierz jest pędzony z alternatora (W). Jak wygląda pasek?
  • Helpful post
    sczapla
    Level 2  
    jesli dobrze zrozumiałem to twoje volvo nie wkręca się na obroty
    volvo ma bardzo czuły układ paliwowy
    w pierwszej kolejności wymień filtr palwa
    sprawdź czy w pompie paliwa - zasilającej - nie wyrobił się plastikowy grzybk
    sprawdź smok w zbiorniku paliwa powinien mieć w rurce ssącej włożoną siatkę
    na koniec odpowietrz układ paliwowy

powyżej opisane usterki są najczęstrzą przyczyną braku mocy oraz braku pełnego zakresu obrotów
    pozdrawiam powodzenia
    patrykpolak
    Level 2  
    Rozebrałem pedał gazu i przeczyściłem nierozbieralny potencjometr ... złożyłem go na nowo .Auto od razu było żywsze . Pojechałem na "komputer" zrobiłem w pinkę i stwierdzili fachowcy w serwisie ze interkuler przepuszcza powietrze . Czyli nie daje tyle ile trzeba powietrza do układu . Po zmianie autko zaczęło odżywać i wkręcać sie na obroty . Ale muszę też wspomnieć że wymieniłem również (nie wiem czy tak to sie zwie) czujnik obrotów wału korbowego .:))