Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk od zwyklego pc do laptopa

11 Lis 2004 15:26 3578 11
  • Poziom 9  
    Da sie podlaczyc zwykly dysk od normalnego PC do laptopa??Szukalem na forum ale nic nie znalazlem.
  • Poziom 40  
    W pierwszych laptopach był 3.5" potem tylko 2,5" nie da rady bo dyski 2,5"są zasilane z jednego napięcia 5v a 3,5" z dwóch napięć 5v i 12v inna taśma i złącza, i z tego laptopa powstałby spory komputer.
  • Poziom 21  
    Da się, potrzeby tylko kabelek przejściówka bo 2,5" dysk ma mniejsze zlacze sygnalowe i zasialnia. Koszt okolo 10zl. A co do napieć to niektore notebooki maja pelne zlacze z 5 i 12 V, w przypadku gdy nie ma mozliwosci to pozostaje zakupic kieszen na usb a to drogi interes.
  • Poziom 33  
    Kupujesz kieszeń zewnętrzną do dysków 3,5" na USB. Ma ona własnie zasilanie i w ten sposób możesz podłaczyć dysk do laptopa.
  • Poziom 9  
    ok dzieki za pomoc.chyba kupie sobie taka kieszen na USB:)
  • Poziom 11  
    zalerzy od laptopa nie kazdy ma przejsciowke na dysk od PC
  • Poziom 40  
    Przejściówka za 10zł to jest jak chcemy podłączyć 2,5" do stacjonarnego
    Kieszeń usb do dysku musi być z zasilaczem bo laptop nie ma wyprowadzeń zasilających, koszt zbliżony do dysku 2,5" laptop stary nie ma USB.
  • Poziom 33  
    satgal napisał:
    ...Kieszeń usb do dysku musi być z zasilaczem bo laptop nie ma wyprowadzeń zasilających, koszt zbliżony do dysku 2,5" laptop stary nie ma USB.

Z tym niestety sie nie zgodze. Kiedyś tak było, teraz można to taniej kupić. Sam mam taką kieszeń i jej używam - dałem za nią (nowa, kupiona w sklepie) 140 zł, a najtańszy nowy dysk kosztuje przynajmniej drugie tyle.
  • Admin grupy audio
    Witam

Schemat powyżej jest do przejściówki odwrotnej czyli żeby podłączyć dysk 2.5 do PC.
    Oczywiście mozna zrobić w ten sposób żeby podłaczyć dysk 3.5 do laptopa, jednak trzeba mu dać zewnętrzne zasilanie 5 i 12 V, albo tak jak radzi LEM kupić kieszeń na USB.

Zależy w jakim celu kolega ma zamiar podłączyć taki dysk.
    Jeśli jako dysk systemowy to od razu mówie ze nie każdy laptop ma możliwośc "bootowania" z USB, Z kolei dorobienie zewnetrznego zasilacza do dysku i podłaczanie dysku pod kontroler w laptopie, spowoduje to ze laptop stanie sie raczej komputerem stacjonarnym.
    No i trzeba pomyśleć jak rozwiązać problem załączania napięcia zasilajacego dysk w momencie gdy właczymy laptopa.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam moze pytanie moze troszke odbiega od tematu ale nie wiem czy jak kupie sobie dysk do laptopa standard mam 40 a chce kupic 250 i kieszen czy jezli bede mial dane na tym dysku takie jak filmy gry muzyka itp bede mogl z nich korzystac sluchac grac i ogladac dysk bedzie podlaczony pod USB pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dysk podłączony do laptopa (czy PCeta) przez USB będzie wykrywany jako kolejny dysk, partycajmi, dostępny w Mój komputer (w windowsie). Grać... będziesz mógł ale w stare gierki ponieważ przepustowość takiego rozwiązania jest marna i gierki co prawda by ruszały ale działały by dużo wolniej. Co do filmów i muzyki to nie ma problemu, tylko pamiętaj że mowimy o USB 2.0. W przypadku USB 1.1 700MB film będzie ci sie kopiował 13 min. :_) No ale ciągle 13min (czas transferu) < 100min (czas trwania filmu) więc filmy i mp3 będzie się dało odtwarzać z powodzeniem.