Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilanie modułu GSM przed wyłącznikiem głównym.

fantasta 25 May 2011 17:11 1742 5
Ochrona Domu
    fantasta
    Level 29  
    Witam.

Domek nad jeziorem, ok 100m2. Pomysł. Załączanie bojlera poprzez sms z domu przed przyjazdem na weekend w celu przygotowania wody.
    Znalazłem moduł GSM z wyjściami przekaźnikowymi itd. Gniazdo do bojlera planowałem zasilać przez stycznik załączany przez moduł GSM na np. 1,5 godz. Po przyjechaniu do domu przełącznikiem w tablicy rozdzielczej np. Z-SWL230/SS Moellera robi się baypas na styku stycznika i gniazdo zasilane jest stale.

Teraz temat jest taki. Jak to pospinać. Inwestor chce wyjeżdżając z domku po weekendzie wyłączyć wszystko czyli jak zwykle zrzucić rozłącznik IS. Co z zasilaniem modułu GSM, i gniazdem na bojler. Musi być pod napięciem. Czyli jak dam przed IS będzie ok, ale jak wtedy wygląda to z normalmi itd. Może przed tym osobny 1-polowy rozłącznik IS zamontować
  • Ochrona Domu
    zbich70
    Level 43  
    fantasta wrote:
    Czyli jak dam przed IS będzie ok

Czy ten rozłącznik jest w torze przedlicznikowym? Jeśli tak to broń cie boże cokolwiek tam podpinać!
    fantasta wrote:
    Może przed tym osobny 1-polowy rozłącznik IS zamontować

Nie rozłącznik tylko odpowiednio dobrany wyłącznik nadprądowy. Obwód "stand-by" też musi być zabezpieczony.

A w ogóle to wrzuć jakiś schemat stanu obecnego z zaznaczeniem Twojego pomysłu. Bez tego to gdybanie.
  • Ochrona Domu
    Qujav
    Level 22  
    Podłączenie jakiegolowiek urządzenia przed głównym włącznikiem może się skończyć karą z energetyki. Pomyślałeś co się stanie jeżeli na tym urządzeniu będzie zwarcie ?

Wg. mnie powinieneś podłączyć urządzenie w tej samej lini, z której zasilany jest bojler. Reszte odłączas, między modułem a bojlerem stycznik i będzie ok.
    fantasta
    Level 29  
    Mylicie chyba rozłącznik bezpiecznikowy który jest przed licznikiem z tym który jest zamontowany w domu. Tak jak podałem wcześniej jest to rozłącznik typ IS z Moellera i jest to Rozłącznik Instalacyjny znajdujący się w TR domu. Pełni on funkcje wyłącznika głównego o którym jest mowa w rozporządzeniu.
    zbich70
    Level 43  
    fantasta wrote:
    Mylicie chyba rozłącznik bezpiecznikowy który jest przed licznikiem z tym który jest zamontowany w domu.

Mylimy, bo tak NIEJASNO przedstawiasz problem. Opisz dokładnie (a najlepiej narysuj) to może ktoś poświęci chwilę i precyzyjnie odpowie.
    fantasta
    Level 29  
    Od początku. w tablicy rozdzielczej w domu będzie na wejściu jako pierwszy rozłącznik instalacyjny IS-100/3, od niego na różnicówki i zabezpieczenia. Inwestor wyjeżdżając do domu do miasta rozłącza tym wyłącznikiem głównym instalacje w domu. Ja chcę teraz wpiąć się z B16/1, stycznikiem i modułem GSM przed tym IS. Wszystko po to by inwestor wyjeżdżając wyłączał cała instalacje ale zasilanie na bojler i jego sterowanie było włączone.

Chyba wystarczająco jasno.