Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brytyjskie wątpliwości na temat regulacji UE dotyczących ciasteczek

exti 25 Maj 2011 17:45 1527 6
  • Brytyjskie wątpliwości na temat regulacji UE dotyczących ciasteczekW Wielkiej Brytanii wcielanie w życie nowych regulacji UE dotyczących e-prywatności stanęło pod znakiem zapytania po tym, jak Ed Vaizey wystosował list otwarty, w którym stwierdził, że internetowe witryny mimo wszystko nie będą musiały uzyskiwać zgody użytkownika na umieszczanie ciasteczek (cookies) na jego komputerze.

Nowe unijne prawo dotyczące plików cookie określa, że o ile ciasteczko nie jest niezbędne do obsługi użytkownika (np. w internetowych kasach), strona www musi zapytać go o zgodę na wysłanie takiego pliku na jego komputer. Jednak jak Vaizey napisał w swoim liście, nowe regulacje niekoniecznie wymagają "wcześniejszej zgody" oraz "w definicji nie zaznaczono, w którym momencie ma się odbywać zezwalanie, tak więc udzielenie zgody może się odbyć po lub w trakcie procesu."

To w praktyce może oznaczać, że witryny internetowe zostaną uwolnione od instalacji ciasteczek, a nacisk zostanie przeniesiony na przeglądarki internetowe dające możliwość ich zaakceptowania lub odrzucenia.

Tak czy inaczej, kary za złamanie nowych regulacji wejdą w życie dopiero w kolejnym roku.

Źródło:
    http://www.bit-tech.net/news/bits/2011/05/25/confusion-over-eu-cookie-legislation/1

Fajne! Ranking DIY
    szulat
    Poziom 23  
    Europa stanowczo pozostawia zbyt wiele wolności w internecie!
    Zanim strona wyśle jakiekolwiek dane użytkownikowi, powinien on przesłać listem poleconym zgodę na odebranie danych. Skończy się bałagan i bezhołowie! (cytując posłankę rządzącej partii)
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 35  
    Dlaczego Internet rozwija się z tak ogromną szybkością? Bo jego potencjał nie jest hamowany urzędniczą fantazją.
    Najpierw niech się zajmą bezpieczeństwem na ulicach.
    adam1987
    Poziom 18  
    Właśnie, urzędnicze łapy precz od Internetu i wszelkiej elektroniki. Dosyć już psują nam w realu. Jakoś do tej pory Internet świetnie sobie radził bez ich dyrektyw i paragrafów.
    Czebu
    Poziom 19  
    Ludzie, gdzie Wam się Internet rozwija szybko. Dajecie się złapać w ten marketing. Najnowsze dodatki, najnowsze programy. Jak się ma starszy komputer, to już ciężko jest cokolwiek wyświetlić. I zawsze mają uzasadnienie, na które dajecie się złapać. Jakieś podstawowe argumenty. Można zrobić to, można zrobić tamto.

Jak tym wszystkim zajmują się rozsądni ludzie, to od razu widać, że nie robią tylu niepotrzebnych zmian. Widzieliście witryny linuxowych programów. Czy one są kolorowe? Czy one są jakieś niezwykłe? Nie, są proste i funkcjonalne. Proste, znaczy genialne. Elektroda, też jest tyle lat w tej samej oprawie graficznej.

I ten podobno coraz szybszy Internet, którego jakoś nie widać. Gdyby nie te koszty i ceny, to równie dobrze można by łączyć z Internetem przez połączenie telefoniczne. I wyszłoby na to samo.

W informatyce gra rozgrywa się w obrębie dwóch rzeczy, marketingu i pieniędzy.

A ja jestem za jakimiś regulacjami, bo tu nie można żyć normalnie. Niech ściągną trochę pieniędzy z informatyki. To jest góra złota. Nasz polski budżet też można by tymi pieniędzmi naprawić.
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 35  
    7 lat temu cieszyłem ze stałego łącza 64 kb/s,
    rok później było już 128 kb/s,
    kolejne lata to kolejne przyspieszenia aż do 2 Mb/s,
    obecnie mam 6 Mb/s. Przy czym miesięczna opłata oscyluje mniej więcej na podobnym poziomie co te 7 lat temu.
    Rozwój samych usług, tego co można zrobić za pomocą Internetu jest też podobny.
    Rezerwacja/kupno biletu do kina/na pociąg. Najbardziej aktualny rozkład jazdy praktycznie dowolnej komunikacji. A zresztą nie chce mi się wymieniać dalej...

Komputer sprzed tych siedmiu lat bez problemu radzi sobie z obecnym Internetem.

To nie jest szybki rozwój?
    adam1987
    Poziom 18  
    piotr_kadlubowski napisał:
    I ten podobno coraz szybszy Internet, którego jakoś nie widać. Gdyby nie te koszty i ceny, to równie dobrze można by łączyć z Internetem przez połączenie telefoniczne. I wyszłoby na to samo.
    Youtuba nie pooglądasz na modemie. Internet jest coraz szybszy, i to rośnie wykładniczo, ale nie chodzi o ten "internet" co masz w domu (chociaż on też jest coraz szybszy), tylko o łącza szkieletowe. Ludzi jest coraz więcej, udział użytkowników Internetu w całej ludzkości też dramatycznie rośnie, więc potrzebne są coraz szybsze łącza. Przy obecnej liczbie stron WWW i użytkowników, infrastruktura sprzed 7 lat nie dałaby rady, nawet gdyby istniały tylko szare linuksowe stronki...

piotr_kadlubowski napisał:
    A ja jestem za jakimiś regulacjami, bo tu nie można żyć normalnie. Niech ściągną trochę pieniędzy z informatyki. To jest góra złota. Nasz polski budżet też można by tymi pieniędzmi naprawić.
    To jest góra złota, i jesteś śmieszny jeśli uważasz, że nie przynosi Polsce zysków. Ostatnio mówili, że właśnie dochody z biznesu internetowego w Polsce przekroczyły zyski z przemysłu górniczego.

A w naprawianiu budżetu na pewno nie pomogą kolejne ciężary i obostrzenia dla gospodarki. Typowe lewicowe myślenie, że wystarczy zwiększyć podatki i wszyscy będą szczęśliwi. Jeśli tak Ci zależy na polskim budżecie, to załóż własną firmę i sam nabijaj PKB, bo nasze państwo umie tylko trwonić.