Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk do ciepłej wody Vaillant GGWP - 17.4 Brak ciepłej wody

25 May 2011 18:39 5388 7
  • Level 2  
    Mam problem z przepływowym podgrzewaczem wody. Po zapłonie z elektrod płomień na palniku jest tylko przez chwilę ( ok. 2 sek. ), a później gaśnie. Co może być przyczyną tego zjawiska? Elektrody są już wymienione, także raczej je wykluczam. Jestem nowy na forum, także nie wiem czy ten temat już był. Proszę o szybkie podpowiedzi. Z góry dziękuję.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 30  
    Na palniku są elektrody zapłonowe ale jest elektroda jonizacyjna która powinna być dobrze ogrzewana [uproszczenie] wtedy prawidłowo stwierdza że płomień jest na palniku w przeciwnym wypadku następuje kontrolny zapłon palnika [2 sek]
  • Level 36  
    Jeszcze jedna sprawa. Wszystkie współcześnie produkowane piecyki mają czujnik ciągu i w razie pojawienia się "cofki" piecyk gaśnie. Może trzeba sprawdzić, czy aby nie ma wstecznego ciągu (najłatwiej jest o "cofkę" latem).
  • Level 19  
    Najczęściej takie objawy są spowodowane tym co napisał "zybie". We własnym zakresie można sprawdzić napięcie zasilania, powinno być >1,35 V (baterie, generator) i można delikatnie oczyścić elektrodę jonizacyjną -pierwsza z lewej. Inne pośrednie przyczyny mogą być różne, ale usunięcie ich raczej przez serwis. Np. niewłaściwa moc i (lub) za niskie ciśn. zasilania gazu, niesprawny serwozawór, zanieczyszczenie drogi gazowej, usterka wyłącznika lub zespołu wodnego.
  • Level 2  
    Dziękuję za podpowiedzi :-)

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Przy odkręcaniu wody piec robi zapłon wybuchowy i gaśnie. Tak dzieje się za każdym razem. Czujniki ciągu i temperatury raczej wykluczam, natomiast zespół elektrod podmieniłem na inny, używany (ponoć sprawny) i dzieje się to samo. Pomóżcie!
  • Level 30  
    Wyczyść elektrodę kontroli płomienia [jonizacji] i ustaw aby była w pełnym płomieniu. Sprawdz też kable do elektrody czy są nie przerwane i są dobrze podłączone.
  • Level 2  
    Elektrody są sprawdzone i są ok. A może moduł zapłonowy? Czyżbyście wykluczyli taką możliwość?
  • Level 24  
    Może to być usterka sterownika, lub serwozawór lub mocne zabrudzenie - ścieżki gazowej lub palnika.