Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk do ciepłej wody Vaillant GGWP - 17.4 Brak ciepłej wody

25 Maj 2011 18:39 5235 7
  • Poziom 2  
    Mam problem z przepływowym podgrzewaczem wody. Po zapłonie z elektrod płomień na palniku jest tylko przez chwilę ( ok. 2 sek. ), a później gaśnie. Co może być przyczyną tego zjawiska? Elektrody są już wymienione, także raczej je wykluczam. Jestem nowy na forum, także nie wiem czy ten temat już był. Proszę o szybkie podpowiedzi. Z góry dziękuję.
  • Poziom 30  
    Na palniku są elektrody zapłonowe ale jest elektroda jonizacyjna która powinna być dobrze ogrzewana [uproszczenie] wtedy prawidłowo stwierdza że płomień jest na palniku w przeciwnym wypadku następuje kontrolny zapłon palnika [2 sek]
  • Poziom 35  
    Jeszcze jedna sprawa. Wszystkie współcześnie produkowane piecyki mają czujnik ciągu i w razie pojawienia się "cofki" piecyk gaśnie. Może trzeba sprawdzić, czy aby nie ma wstecznego ciągu (najłatwiej jest o "cofkę" latem).
  • Poziom 19  
    Najczęściej takie objawy są spowodowane tym co napisał "zybie". We własnym zakresie można sprawdzić napięcie zasilania, powinno być >1,35 V (baterie, generator) i można delikatnie oczyścić elektrodę jonizacyjną -pierwsza z lewej. Inne pośrednie przyczyny mogą być różne, ale usunięcie ich raczej przez serwis. Np. niewłaściwa moc i (lub) za niskie ciśn. zasilania gazu, niesprawny serwozawór, zanieczyszczenie drogi gazowej, usterka wyłącznika lub zespołu wodnego.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedzi :-)

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Przy odkręcaniu wody piec robi zapłon wybuchowy i gaśnie. Tak dzieje się za każdym razem. Czujniki ciągu i temperatury raczej wykluczam, natomiast zespół elektrod podmieniłem na inny, używany (ponoć sprawny) i dzieje się to samo. Pomóżcie!
  • Poziom 30  
    Wyczyść elektrodę kontroli płomienia [jonizacji] i ustaw aby była w pełnym płomieniu. Sprawdz też kable do elektrody czy są nie przerwane i są dobrze podłączone.
  • Poziom 2  
    Elektrody są sprawdzone i są ok. A może moduł zapłonowy? Czyżbyście wykluczyli taką możliwość?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Może to być usterka sterownika, lub serwozawór lub mocne zabrudzenie - ścieżki gazowej lub palnika.