Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk do ciepłej wody Vaillant GGWP - 17.4 Brak ciepłej wody

kasia1998 25 May 2011 18:39 5736 7
 • #1
  kasia1998
  Level 2  
  Mam problem z przepływowym podgrzewaczem wody. Po zapłonie z elektrod płomień na palniku jest tylko przez chwilę ( ok. 2 sek. ), a później gaśnie. Co może być przyczyną tego zjawiska? Elektrody są już wymienione, także raczej je wykluczam. Jestem nowy na forum, także nie wiem czy ten temat już był. Proszę o szybkie podpowiedzi. Z góry dziękuję.
 • #2
  zybie
  Level 30  
  Na palniku są elektrody zapłonowe ale jest elektroda jonizacyjna która powinna być dobrze ogrzewana [uproszczenie] wtedy prawidłowo stwierdza że płomień jest na palniku w przeciwnym wypadku następuje kontrolny zapłon palnika [2 sek]
 • #3
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Jeszcze jedna sprawa. Wszystkie współcześnie produkowane piecyki mają czujnik ciągu i w razie pojawienia się "cofki" piecyk gaśnie. Może trzeba sprawdzić, czy aby nie ma wstecznego ciągu (najłatwiej jest o "cofkę" latem).
 • #4
  1Qmaty
  Level 19  
  Najczęściej takie objawy są spowodowane tym co napisał "zybie". We własnym zakresie można sprawdzić napięcie zasilania, powinno być >1,35 V (baterie, generator) i można delikatnie oczyścić elektrodę jonizacyjną -pierwsza z lewej. Inne pośrednie przyczyny mogą być różne, ale usunięcie ich raczej przez serwis. Np. niewłaściwa moc i (lub) za niskie ciśn. zasilania gazu, niesprawny serwozawór, zanieczyszczenie drogi gazowej, usterka wyłącznika lub zespołu wodnego.
 • #5
  kasia1998
  Level 2  
  Dziękuję za podpowiedzi :-)

  Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

  Przy odkręcaniu wody piec robi zapłon wybuchowy i gaśnie. Tak dzieje się za każdym razem. Czujniki ciągu i temperatury raczej wykluczam, natomiast zespół elektrod podmieniłem na inny, używany (ponoć sprawny) i dzieje się to samo. Pomóżcie!
 • #6
  zybie
  Level 30  
  Wyczyść elektrodę kontroli płomienia [jonizacji] i ustaw aby była w pełnym płomieniu. Sprawdz też kable do elektrody czy są nie przerwane i są dobrze podłączone.
 • #7
  kasia1998
  Level 2  
  Elektrody są sprawdzone i są ok. A może moduł zapłonowy? Czyżbyście wykluczyli taką możliwość?
 • #8
  DARIUS67
  Level 24  
  Może to być usterka sterownika, lub serwozawór lub mocne zabrudzenie - ścieżki gazowej lub palnika.