Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2000r. Do przetwornicy podłączona jest pompka.

25 Maj 2011 19:26 1734 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam taki problem: nauczyciel w szkole podal problem z samochodem citroenem berlingo z 2000r. Mianowicie przetwornica ma podlaczona pompke ( taka akwariowa ktora pompuje powietrze) tą przetwornica podlaczona pod akumulator i pompka przerywa ( pompuje, nie pompuje, pompuje tak w kółko) ale gdy doda gazu to pompka dziala normalnie. Gdy sie podłączy ją do gniazda zapalniczki w samochodzie to dziala dobrze caly czas. Jest to spowodowane czyms z ukladem elektrycznym samochodu ( tak mi sie wydaje ) Bardzo prosze o pomoc.
    Pozdrawaim.

Niestety ten problem pisalem w innym miejscu bo jestem nowy tutaj i nie wiedzialem ze tu musze go napisac.
    NIestety nei mam mozliwosci sprawdzania tego problemu na tym samochodzie bo nie mam do niego dostepu. Sprawdzalem nap na akumulatorze ( 14,4V ) w zapalniczce ( 14,2 - 14,3 V) nie wiem od czego to moze byc. Prosilem o pomoc albo nakierowanie co moze byc tego przyczyna, a nie o zrobnienie tego zadania za mnie.

Z Góry dziekuje.
  • Poziom 43  
    Jakieś bzdury ! Napięcie w całej instalacji samochodu jest takie samo. Czy to na zaciskach akumulatora czy na gnieździe zapalniczki (pomijając niewielkie spadki napięć na rezystancji przewodów i połączeń). A więc? Tym bardziej, że jak piszesz, jest to mały pobór mocy (przetwornica + pompka do akwarium). Przy wyższej mocy mogło by być odwrotnie - bezpośrednio z akumulatora działa, z gniazda zapalniczki nie, bo spadło napięcie na rezystancji przewodów i bezpiecznika.
  • Poziom 43  
    Zapytaj lepiej tego kretyna po co mu akwarium w samochodzie???
  • Poziom 9  
    Krzysztof pompka jest do sprawdzania jak dziala przetwornica ( tak zeby bylo widac na oczy jak ona dziala :) ) ale potrzebowal bym wyjaśnienia dlaczego sie tak dzieje ze ta pompka przerywa przy podlaczeniu do akumulatora i czym to mozna zmierzyć / zbadać, ze tak powiem jestem zielony w tych sprawach a chcial bym jak najwiecej sie dowiedzieć na ten temat dla siebie ( bo mnie to ciekawi dlaczego tak sie dzieje) i dla nauczyciela. Przez to ze jest maly pobór mocy ?
  • Poziom 9  
    o ile dobrze pamietam przetwarza prąd z 12V na 230V a wiecej nei wiem niestety. podobno takie działanie tej przetwornicy jest zwiazane z instalacja elektryczna tego samochodu. Ale powiec mi jakie potrzebujesz dokladne dane to sie dowiem na jutro.

Krzysztof napisales wcześniej ze to przez pobór mocy tej pompki. ale dlaczego efekt przerywania znika i pompka dziala normalnie gdy podniesie sie obroty silnika ?
  • Poziom 9  
    Rozmawiałem dzisiaj z tym nauczycielem, powiedzial ze to nie jest nic zwiazane z moca pobierana przez pompke. Podobno jest to cos bardzo banalnego.
  • Poziom 39  
    No cóż kolego aspirujący do rangi Edisona. Uzyskałeś mało informacji o występowaniu problemu i jego przebiegu. Więc nie jesteś w stanie ich przekazać. a to powoduje, ze odpowiedź nie jest możliwa. Pewno też coś pomieszałeś. Gdyby zmienić okoliczności to można podejrzewać działanie sytemu oszczędzania energii (ECONOMY MODE).

Zbadaj sprawę dokładniej.
  • Poziom 9  
    no malo informacji ja wiem, ale ten nauczyciel nie chce mi nic wiecej powiedziec, mowi ze sam mam sie tego dowiedziec ( jestem tylko ciekawy jak... nie bede specjalnie kupowal citroena berlingo i takiej przetwornicy. ) Postaram sie dowiedziec wiecej i wszystko czego sie dowiem tutaj zamieszcze.