Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przystawka do nagrywania rozmów telefonicznych .

zibii 11 Nov 2004 16:01 4832 9
  • #2
    JARTECH

    Phones specialist
    Witam.
    To co jest na stronie to chyba jest wielka lipa. Nie wiem jak ta przystawka się zachowa gdy jest dzwonienie i co się dzieje z tyktafonem wtedy albo dokładniej co się dzieje z układem wejściowym dyktafonu.

    Jartech

    :D
  • #3
    ziel_inf
    Level 15  
    chyba tam są dwa kondensatory coś po 100ηF a wyjście na mikrofon musi być fabryczne tj . mikrofon zewnętrzny
  • #4
    JARTECH

    Phones specialist
    Witam.
    Kondensatory to muszą być bo napięcie zasilania pętli abonenckiej jest. Ale co z prądem dzwonienia. Jak zadzwoni telefon (60V zmiennego) przeleci przez kondensatorki i wyśle dyktafon w kosmos.

    Jartech

    :D
  • #5
    JACHO
    Level 22  
    Wystarczy trafo telefoniczne 1:1 podłączone równolegle pod słuchawke aparatu , a drugi koniec do wejścia dyktafonu badż innego urządzenia zapisującego dzwięk. Jeżeli nie chcesz ingerować w używany aparat telefoniczny zawsze możesz pokombinować z jakimś starszym sprawnym dawno nieużytkowanym. Trafo jest tutaj prawie niezastąpione ze względu na separacje. Dodatkwo można zastosować elementy R L C dla lepszej filtracji i poprawienia barwy dżwięku. W sprzedarzy były kiedyś gotowe moduły ze wzmocnieniem firmy AVT do takich zastosowań lecz podobno nie cieszyły się zbytnim uznaniem - zła jakość i trzaski z lini telefonicznej.
  • #6
    HenryK3
    Level 29  
    Dawno w sprzedaży były również urządzenie do nagrywania rozmów telefonicznych bez jakiegokolwiek połączenia elektrycznego.
    Po prostu stawiało się telefon na tym urządzeniu.
    Dla próby wystarczy nawinąć np. na dłuższej stalowej śrubce M6 kilkaset zwojów drutu nawojowego emaliowanego 0,1 - 0,2 mm i podłaczyć to uzwojenie do wejścia wzmacniacza akustycznego.
    Tak wykonany "przetwornik" umieszczamy pod starym aparatem telefonicznym (nalepsze były tez z RWT z tarczą) podczas rozmowy i szukamy miejsca w którym jest najlepiej słychać (czyli pod transformatorem).
    W razie potrzeby należy zwiększyć ilość zwojów.

    Jest 100% pewności, że nie da się nic zepsuć i aparat nie traci homologacji ;)
  • #7
    wladek83
    Level 32  
    Ja używam malutkiego transformatorka toroidalnego, którego jedno uzwojenie ( o niskiej oporności ) jest wpięte szeregowo z aparatem , tzn . jeden przewód leci bezpośrednio a drugi jet przecięty i tam włączone jest trafo . Mieści się to w obudowie naściennego gniazda telefonicznego .

    Pzdr.
  • #8
    zbv
    Level 20  
    Do dyktafonu można podłączyć dosyć prosto telefon. Kiedyś wykonywałem takie układy za duże pieniądze. Dyktafon musi być zasilany z baterii i powinien mieć funkcję załączania dzwiękiem(vox). Przy zasilaniu z zasilacza z powodu braku separacji galwanicznej pojawi się przydzwięk sieci. Są dwa warianty różniące się sposobem podłączenia i wartościami elementów. Pierwszy podłącza się równolegle do telefonu (c=100nF/100V ; R1=22K ; R2= 220om) i drugi podłączany równolegle do wkładki słuchawkowej telefonu (C=1u plus w kierunku telefonu; R1=4,7k ; R2=2,2k) diody dowolne krzemowe np.BAVP21 opcjonalnie można dodać kondensator zaznaczony na schemacie przerywaną linią dla zmiany barwy dzwięku.
    Polaryzacja limii jest obojętna
  • #9
    jackyll
    Level 11  
    A czy masa na mikrofon, jest obojetna czy wazna jest polaryzacja z wyjscia linii na mikrofon ?
  • #10
    Damian Winter
    Level 13  
    SLICAN Bydgoszcz produkuje przystawki do podłączenia linii telefonicznej do komputera o nazwie ANR.Co prawda przeznaczone one są do współpracy z oprogramowaniem CTI ale ja wykorzystuje je jako adaptery pomiędzy linią telefoniczną a rejestratorami rozmów.