Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralko suszarka Amica typ WDS 1063m

wowerman 11 Lis 2004 16:18 2480 12
  • #1 11 Lis 2004 16:18
    wowerman
    Poziom 23  

Witam. Jakie sa szanse że jesli po mocnym uzywaniu pralki wymianie łozysk i nie wymienionych amrotyzatorach nowe łozyska nie wytrzymaja za długo? Poprzedni machanik wymienił te złózyska 6 mieś temu,teraz prala cieknie , duzy luz na ośce bębna.Jak rozebrac te łape,odelw by sie dostac do łozysk? Nie mam instrukcji. Ten falc który trzyma odlew i uszczcelnia bęben nie ma sruby jaką widziałem w innych Polskich pralkach.Ten gość skasował 250 zł za wymiane łozysk i paska klinowego. Pewnie naciągnął klienta.Gdzie znajdę jakis schemat jak to zdemontować,ewentualnie czy ktoś wie jak?Czy drogie będa łozyska i zimmeringi do Amiki.Nie mam tez sciągacza o jakim mowa.Jakie moge inne narzędzia uzyć?

0 12
  • #2 11 Lis 2004 21:09
    skryn
    Admin grupy AGD

Strasznie się miotasz kolego. Raz tak, raz siak. Nie da się czytać (błędy).

PS. To nie GG.

0
  • #3 11 Lis 2004 22:01
    bodek18
    Poziom 11  

Witam na bębnie nie możesz mieć opiłków od koła pasowego, chyba że na zbiorniku wody. Łapę jak piszesz, musisz podejść ściągaczem, blaszki na kole pasowym pewnie na niewiele się zdadzą, kup nowe koło pasowe. A tak wogóle to kto dopuszcza do takiego stanu pralkę :crazyeyes:

0
  • #4 11 Lis 2004 22:31
    wowerman
    Poziom 23  

Jakiego sciagacza uzyc?Nie ma takowego i co teraz?

0
  • #5 11 Lis 2004 22:39
    bodek18
    Poziom 11  

Ściągacza do łożysk, zdejmiesz nim też krzyżak z wału bębna. Jeśli nie masz to trudno, możesz spróbować wybić wał, ale to jest ryzykowne i musi Ci ktoś pomóc, zostaje serwis bo kupować ściągacz do jednokrotnej wymiany łożysk mija się z celem. Chyba że planujesz więcej napraw ;).

0
  • #6 12 Lis 2004 09:43
    wowerman
    Poziom 23  

Witam.Jak się dwiedziałem, sciągacz nie jest potrzebny bo tylny płaszcz jest z łozyskami i trzeba najpierw zdjąć płaszcz ,potem na płaskiej powierzchni wybic delikatnie łozyska.

0
  • #7 12 Lis 2004 09:52
    bodek18
    Poziom 11  

wowerman napisał:
    Witam.Jak się dwiedziałem, sciągacz nie jest potrzebny bo tylny płaszcz jest z łozyskami i trzeba najpierw zdjąć płaszcz ,potem na płaskiej powierzchni wybic delikatnie łozyska.

Najpierw piszesz, że masz łapę a teraz że płaszcz. To znaczy, że zbiornik wody jest dzielony z tyłu, musisz tylko odkręcić jak myślę opaskę wkoło zbiornika wody. Z drugiej strony dziwi mnie trochę, że tak szybko padły łożyska i wymień amorki ;).

0
  • #8 12 Lis 2004 12:07
    wowerman
    Poziom 23  

Witam. Jest płaszcz w którym siedzi jedno łozysko i w tym odlewie trzymanym przez opaske jest nastepne łozysko. Niestety nie ma zadnej sruby.Jeden mech podpowiedział zeby udezyc przez coś miekkiego w oske,wtedy wyskoczy płaszcz z tym odlewem na łozysk zewn.

0
  • #9 12 Lis 2004 12:12
    bodek18
    Poziom 11  

Co to za mechanik? To wałek nie ośka, ośka się nie kręci. Pobijaj przez aluminium najlepiej.

0
  • #10 12 Lis 2004 13:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 12 Lis 2004 18:24
    wowerman
    Poziom 23  

Witam. Widze ze niektórzy mnie łapią za słowka, co?Prosze nie pisac wcale takich rad.Po za tym jestem elektronikiem wiec pralki to moje dorywcze naprawy. Ośka się nie kręci???A np w samochodzie półosie napedowe to się nie kręcą. W takim razie to wszyscy zle nazywają części samochodowe.
    A'propos naprawy, wymieniłem amorki które wczesniej zakupiłem koszt razem 75zł. Wymieniłem łozyska i zimmering, bo jak to rozebrałem to sama rdza(dlatego łozyska szybko poszły). Poprzedni mechanior jakies bajki naopowiadał ze łozyska kosztowały 80 zł,a ja kupiłem komplet za 20 zł.Gość tak sciemnił klienta, że takie luzy juz beda,(potem przychodził 2 razy bo pasek klin spadał) pewnie zadnych łozysk nie wymienił. Po naprawie nie stwierdziłem zadnych luzów, pralka chodzi jak trzeba.
    P.S
    Śruba tej obreczy trzymającej płaszcz sie znalazła. W jednym serwisie jakaś kobieta nie chciała mi pomóc jak zdjąć płaszcz(twierdząc ze to jej chleb powszedni). Pomęczyłem sie troche ale doszedłem. Czasami trafiam na takich de..Przeciez od udzielenia kolezeńskiej rady jeszcze nikt nie zbiedniał. Pozdrawiam.

0
  • #12 12 Lis 2004 19:01
    bodek18
    Poziom 11  

wowerman napisał:
    ...ciachOśka się nie kręci???A np w samochodzie półosie napedowe to się nie kręcą.ciach...

Tak oś jest częścią stałą, nie obracającą się! A że tak się mówi na wałek napędowy - "półosie" to już inna historia.

0
  • #13 12 Lis 2004 23:59
    wowerman
    Poziom 23  

Takkkkk,przyjąłem do wiadomości.Zamykam temat bo sie nudno robi.

0