Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralko suszarka Amica typ WDS 1063m

wowerman 11 Nov 2004 16:18 2762 12
 • #1
  wowerman
  Level 23  
  Witam. Jakie sa szanse że jesli po mocnym uzywaniu pralki wymianie łozysk i nie wymienionych amrotyzatorach nowe łozyska nie wytrzymaja za długo? Poprzedni machanik wymienił te złózyska 6 mieś temu,teraz prala cieknie , duzy luz na ośce bębna.Jak rozebrac te łape,odelw by sie dostac do łozysk? Nie mam instrukcji. Ten falc który trzyma odlew i uszczcelnia bęben nie ma sruby jaką widziałem w innych Polskich pralkach.Ten gość skasował 250 zł za wymiane łozysk i paska klinowego. Pewnie naciągnął klienta.Gdzie znajdę jakis schemat jak to zdemontować,ewentualnie czy ktoś wie jak?Czy drogie będa łozyska i zimmeringi do Amiki.Nie mam tez sciągacza o jakim mowa.Jakie moge inne narzędzia uzyć?
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  bodek18
  Level 12  
  Witam na bębnie nie możesz mieć opiłków od koła pasowego, chyba że na zbiorniku wody. Łapę jak piszesz, musisz podejść ściągaczem, blaszki na kole pasowym pewnie na niewiele się zdadzą, kup nowe koło pasowe. A tak wogóle to kto dopuszcza do takiego stanu pralkę :crazyeyes:
 • #4
  wowerman
  Level 23  
  Jakiego sciagacza uzyc?Nie ma takowego i co teraz?
 • #5
  bodek18
  Level 12  
  Ściągacza do łożysk, zdejmiesz nim też krzyżak z wału bębna. Jeśli nie masz to trudno, możesz spróbować wybić wał, ale to jest ryzykowne i musi Ci ktoś pomóc, zostaje serwis bo kupować ściągacz do jednokrotnej wymiany łożysk mija się z celem. Chyba że planujesz więcej napraw ;).
 • #6
  wowerman
  Level 23  
  Witam.Jak się dwiedziałem, sciągacz nie jest potrzebny bo tylny płaszcz jest z łozyskami i trzeba najpierw zdjąć płaszcz ,potem na płaskiej powierzchni wybic delikatnie łozyska.
 • #7
  bodek18
  Level 12  
  wowerman wrote:
  Witam.Jak się dwiedziałem, sciągacz nie jest potrzebny bo tylny płaszcz jest z łozyskami i trzeba najpierw zdjąć płaszcz ,potem na płaskiej powierzchni wybic delikatnie łozyska.

  Najpierw piszesz, że masz łapę a teraz że płaszcz. To znaczy, że zbiornik wody jest dzielony z tyłu, musisz tylko odkręcić jak myślę opaskę wkoło zbiornika wody. Z drugiej strony dziwi mnie trochę, że tak szybko padły łożyska i wymień amorki ;).
 • #8
  wowerman
  Level 23  
  Witam. Jest płaszcz w którym siedzi jedno łozysko i w tym odlewie trzymanym przez opaske jest nastepne łozysko. Niestety nie ma zadnej sruby.Jeden mech podpowiedział zeby udezyc przez coś miekkiego w oske,wtedy wyskoczy płaszcz z tym odlewem na łozysk zewn.
 • #9
  bodek18
  Level 12  
  Co to za mechanik? To wałek nie ośka, ośka się nie kręci. Pobijaj przez aluminium najlepiej.
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  wowerman
  Level 23  
  Witam. Widze ze niektórzy mnie łapią za słowka, co?Prosze nie pisac wcale takich rad.Po za tym jestem elektronikiem wiec pralki to moje dorywcze naprawy. Ośka się nie kręci???A np w samochodzie półosie napedowe to się nie kręcą. W takim razie to wszyscy zle nazywają części samochodowe.
  A'propos naprawy, wymieniłem amorki które wczesniej zakupiłem koszt razem 75zł. Wymieniłem łozyska i zimmering, bo jak to rozebrałem to sama rdza(dlatego łozyska szybko poszły). Poprzedni mechanior jakies bajki naopowiadał ze łozyska kosztowały 80 zł,a ja kupiłem komplet za 20 zł.Gość tak sciemnił klienta, że takie luzy juz beda,(potem przychodził 2 razy bo pasek klin spadał) pewnie zadnych łozysk nie wymienił. Po naprawie nie stwierdziłem zadnych luzów, pralka chodzi jak trzeba.
  P.S
  Śruba tej obreczy trzymającej płaszcz sie znalazła. W jednym serwisie jakaś kobieta nie chciała mi pomóc jak zdjąć płaszcz(twierdząc ze to jej chleb powszedni). Pomęczyłem sie troche ale doszedłem. Czasami trafiam na takich de..Przeciez od udzielenia kolezeńskiej rady jeszcze nikt nie zbiedniał. Pozdrawiam.
 • #12
  bodek18
  Level 12  
  wowerman wrote:
  ...ciachOśka się nie kręci???A np w samochodzie półosie napedowe to się nie kręcą.ciach...

  Tak oś jest częścią stałą, nie obracającą się! A że tak się mówi na wałek napędowy - "półosie" to już inna historia.
 • #13
  wowerman
  Level 23  
  Takkkkk,przyjąłem do wiadomości.Zamykam temat bo sie nudno robi.