Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra I Światło wewnętrzne nie świeci

25 Maj 2011 20:18 2262 12
  • Poziom 9  
    Witam. Mam astre I 1999 i nie działa mi oświetlenie wnętrza samochodu.
    Nie wiem co sie stało, żarówka jest sprawna a gdzieś nie dochodzi prąd.
    w bagażniku światło jest a w środku niema. nie mam pojęcia co mogło zawinić.

A po za tym nie mam dźwieku przy zamykaniu drzwi z pilota wcześniej był a teraz coś zanikł...?

proszę o wypowiedź
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 24  
    Sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki? Sprawdź też woltomierzem napięcie na gnieździe żarówki.
  • Poziom 9  
    Bezpieczniki są całe a co do tego drugiego to nie sprawdzałem.
  • Moderator na urlopie...
    A wyłącznik krańcowy sprawdziłeś?
  • Poziom 9  
    Yyy...zabardzo nie weim co to jest. Zabardzo nie orjętuje sie w nazewnictwie wszystkich częsći bo przyznam że nie znam sie na samochodach. JAk byś mógł troche jaśniej pisać co i jak bo niestety mechanik ze mnie kipski...
  • Poziom 24  
    Sprawdź wskaźnikiem, lub woltomierzem, czy napięcie się pojawia na gnieździe żarówki przy zamykaniu i otwieraniu drzwi, zanim wybebeszysz krańcówkę.
  • Poziom 16  
    Sprawdź wiązkę przy lewym progu tam łączą się przewody od krańcówek i włącznika oświetlenia wnętrza.
  • Poziom 15  
    Moja sugestia abyś posprawdzał przewody w drzwiach czasami ulegają korozji połączenia konektorowe całość głupieje do reki multimetr i pomierz ciągłość przewodów wiązki elektrycznej w dzwiach oraz działanie mikro-przełącznika wciśnięty to obwód zamknięty i miernik musi piszczeć sprawdź czy jest obecne połączenie z masą i tak czeka cię rozebranie drzwi. Więc trochę babraniny no, ale cóż trzeba to,, rozbabrać" żeby dostać się do wiązek przewodów posprawdzaj woltomierzem czy obecne jest napięcie w oprawce wewnątrz kabiny.
  • Poziom 26  
    Pociągnij do siebie pokrętło od włączania świateł dziennych i zobacz czy zapali się światło.
  • Poziom 9  
    nie pali sie...
  • Poziom 25  
    Nic nie kombinuj tylko otwórz próg kierowcy i szukaj szarych kabli będą się 4 albo 5 razem łączyć będą zgnite .
  • Poziom 15  
    A co do problematyki działania siłowników centralnego zamka, jeśli go posiadasz to zalecał bym bym sprawdzenie przewodów wiązek sterowniczych i zasilających w szczególności mastera siłownika tzw. przelotki w drzwiach czasami przewody ulegają załamaniu i stąd problemy z działaniem układu oświetlenia wewnętrznego i centralnego korozja przetarcia a w konsekwencji ,przerwa w obwodzie a jedyny sposób na bolączki to posprawdzać multimetrem po uprzednim rozebraniu tapicerki drzwi.