Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gdzie podłączyc srednie spalanie w Golfie III

11 Lis 2004 16:31 2397 20
  • Poziom 11  
    potrzebuje dokładnego schematu instalacji elek. do VW Golf III, Vento. musze wiedziec gdzie powinien być podłączony kabelek (numer w kostce przy liczniku 26) wychodzący z kostki przy liczniku, a odpowiadający za wyswietlanie średniego spalania w VW Golfie III (2,0L 8V silnik 2E) lub podobnych. Niestety niemogę nigdziej tego znalesć wiec jesli ktos wie to proszę o odpowiedz.
    Za pomoc z góry dziękuje.
  • Poziom 34  
    W Pasacie z silnikiem 2E jest to pin 24.
  • Poziom 11  
    pin 24 w sterowniku silnkia???
    i czy to pewna informacja???
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Pewne na tyle na ile pewna jest dokumentacja Boscha.
  • Poziom 11  
    niestety jak podłączyłem pod pin24 w sterowniku silnika to na srednim spalaniu cały czas swieci sie 0.0, ma ktoś jakies inne pomysły??????????
  • Poziom 34  
    Podaj numer komputera.
  • Poziom 11  
    numer starownika to 037 906 024 AG
  • Poziom 34  
    Może masz numer wg Bosch-a.
  • Poziom 11  
    mam jeszcze taki numer 5WP4 158, ale nie wiem czy to oznaczenie bosch'a jezeli nie to proszę o info, a ja jutro wyjmę starownik z auta i spisze wszystkie inne oznaczenia.
  • Poziom 34  
    Oznaczenie wg Simensa.Z mojej praktyki mogę Ci powiedzieć że komputery tej firmy są bardzo wrażliwe na wszelkie zakłócenia.
    Potrzebne litery typu silnika.
  • Poziom 11  
    dokładnie sterownik jest simensa (zapomiałem o tym) silnik ma oznaczenie 2E jest to silnik 2,0 8V GTi,
  • Poziom 11  
    witam, jest sznsa ze mi ktos pomoże???????
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    W/g autodata Golf III 2.0 silnikADY,AGG,AKR z komputera na tablicę wychodzą pin 11,10,19. Do silnika 2E nic więcej nie znalazłem.
  • Poziom 11  
    Niestey zaden z tych pinów nie działa jedynie jak podpiołem pod 10 to zaczeło wskazywac, ale niestety liczby były niewiarygodne (pomiędzy 25 a 35 l/100km)
  • Poziom 34  
    Możesz te wartości zmierzyć ,sprawdzić oscyloskopem?Może masz uszkodzone zegary? Z tego jak to robisz masz raczej blade pojęcie o elektronice.
  • Poziom 11  
    dokładnie mam zerowe pojęcie o elektronice, problem polega na tym ze musiałem wymienić wiązke elektryczną silnika i oczywiscie nie udało mi sie trafic zeby była do wersji z MFA, poradziłem juz sobie z tem. oleju, czujnikiem wysokiego cisnienia oleju, temperaturą zewnętrzną, ale zostało jeszcze te srednie spalanie (niestety starej wiązki juz nie mam). Licznik jest na 100% sprawny (sprawdzam go na innym aucie)
  • Poziom 11  
    Witam, metodą prób i błędów sprawdziłem wszystkie wolne piny w sterowniku silnika (z 45 pinowego złącza wolne były piny numer 3,5,10,13,15,18,22,23,24,25,26,27,28,29,38). niestety bez żadnego efektu, a tych które były już zajęte boję się dotykać. Niech ktoś mi pomoże jak potrafi, czy te średnie spalanie na pewno się podłącza pod sterownik silnika?
    Pozdrawiam i czekam na super wiadomości z rozwiązaniem tego problemu.
  • Poziom 11  
    HALLO !!!!!!!! Ma ktoś jakiś pomysł?????????????????
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    wg mojego programu w golfie to 10 lub 11 lub 19 a w passacie faktycznie pod 24. Dlatego warto sprawdzic jeszcze 19

Dodano po 3 [minuty]:

Pawel_xp napisał:
    Niestey zaden z tych pinów nie działa jedynie jak podpiołem pod 10 to zaczeło wskazywac, ale niestety liczby były niewiarygodne (pomiędzy 25 a 35 l/100km)

a w jakim czasie pokazywal te 35l u mnie po przejechani ok 5km spada na 20l. tylko i wylacznie na jakims dysyansie nalezy to sprawdzac. Zaraz po odpaleniu i niewielkim dystansie na pewno bedzie pokazywal wysokie wartosci. i tak jak juz pisalem 10 lub 11 lub 19 czyli tak jakby to 10 bylo.
  • Poziom 11  
    po dokładniejszych obserwacja przy podłączeniu pod pin 10 zlicza ale ilość przejechanych kilometró a nie spalanie.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    niestety pod pinem 11 i 19 tez nie działa. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
    pozd.