Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem golf-oświetlenie klawiszy i zegarów

rafka10 11 Nov 2004 17:09 2785 6
    rafka10
    Level 11  
    niedawno nabyłem golfa 2 1.3 wielopunktowy wtrysk 90 r.,nie działa podswietlenie klawiszy,zegarów,tylne światła przeciwmgielne wycieraczka niemiec od którego przeciął kabel od klawisza przeciwmgielnych żeby zdobyć zasilanie radia,po połączeniu tego kabla pojawiło podświetlenie klawisza świateł gł ale po włączeniu klawisza przeciwmgielnych,są jeszcze ucięte trzy kable:czerwony z zasilaniem nonstop,biało-niebieski(po podłączeniu tam zasilania pojawia się oświetlenie zegarów i klawisza świateł przeciwmgielnych),no i brazowy-chyba masa,,te 3 przewody są w orginalnej gąbce i razem spięte,czy ktoś może mi pomóc,ściagnołem schematy ale w sumie niewiele mi mówią
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    KAR26
    Level 17  
    Witam -jak sie nie myle to do oswietlenia klawiszy i licznik jest jeden kabelek który wychodzi z włącznika swiateł(chyba kolor siwy z cienkim zielonym paskiem ) i tylko jeden kolor kabelka oświetla to wszystko .Jak nie będziesz pewien to popatrz jakie kolorki wychodzą na włączniku i jakie są przy klawiszach(które się powtarzają). I jeszcze jedno posprawdzaj zarówki i bezpiecznik w skrzynce.
    Pozdrowienia
    bobbik
    Level 17  
    chyba z niebieskim paskiem, zmostkuj potencjometr od zciemniania zegarów
    rafka10
    Level 11  
    wszystko się zgadza żarówki działają,prąd jest tylko połączenie w klawiszu świateł dziwne,do włącznika dochodzi 10 kabli a klawisz ma 8 wyjść w tym niebiesko-biały nie jest podłączony,7 pinów jest wpiętych a trzy są tylko włożone w kostke,czy jest więcej rodzajów klawiszy a może ktoś ma schemat podłączenia wszystkich przewodów?
    rafka10
    Level 11  
    wszystko się zgadza żarówki działają,prąd jest tylko połączenie w klawiszu świateł dziwne,do włącznika dochodzi 10 kabli a klawisz ma 8 wyjść w tym niebiesko-biały nie jest podłączony,7 pinów jest wpiętych a trzy są tylko włożone w kostke,czy jest więcej rodzajów klawiszy a może ktoś ma schemat podłączenia wszystkich przewodów?
    KAR26
    Level 17  
    Witam -kolego rafka czy grzebałes sie juz w instalacji elektrycznej? . Jezeli tak to kabelek o kolorze (?) idzie z włącznika świateł do skrzynki a z skrzynki do oswietlenia kokpitu . ten kolor(?) najłatwiej sprawdzić kontrolka włączając włącznik świateł i wyłączająs lub sprawdz wzrokowo co ci sie pali i zobacz (sprawdz kontrolką)jaki kabelek daje prądzik żaruweczce . to taki sam kolor daje całemu kokpitowi oswietlenie.
    Pozdrowienia
    rafka10
    Level 11  
    własnie kupiłem nowy włącznik na 10 wyjść i teraz wszystko działa .niemiec założył klawisz od starszej wersji(kosztował 27,90)