Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM: Porządkowanie poczty e-mail i tworzenie folderów to strata czasu

danielde 26 Maj 2011 00:56 3083 10
 • IBM: Porządkowanie poczty e-mail i tworzenie folderów to strata czasu
  Badacze z korporacji IBM dowiedli, iż użytkownicy, którzy porządkują swoją pocztę e-mail i przechowują wiadomości w indywidualnych folderach, gorzej radzą sobie z odnajdywaniem starych wiadomości od tych, którzy mają wszystkie maile w jednym katalogu. Testy polegające na wyszukiwaniu wiadomości przeprowadzono na 345 osobach, które łącznie wykonały 85 tysięcy prób.

  Badacze dowiedli, iż osoby niedbające o porządek, używając wyszukiwarki, szybciej odnajdywały wiadomości niż użytkownicy trzymający pocztę w folderach. Poza tym, teoretyczni bałaganiarze nie tracą również czasu na umieszczanie wiadomości w indywidualnych folderach.

  Badania pokazały też, co można usprawnić w obecnych klientach poczty e-mail. Dla przykładu, podstawową czynnością wykonywaną podczas szukania wiadomości przez użytkowników jest przewijanie zawartości, nawet po wcześniejszym użyciu wyszukiwarki. Zaznaczę, że Gmail opiera się na stronicowaniu, a nie na przewijaniu. Badania zasugerowały również, iż rozrastanie się skrzynki pocztowej można zredukować poprzez grupowanie wiadomości w wątki.

  Raport z przeprowadzonych przez badaczy IBM badań możecie pobrać i obejrzeć TUTAJ.

  Źródło:Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  danielde
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  danielde napisał 671 postów o ocenie 17, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  koczis_ws
  Poziom 26  
  No nie wiem, jak to jest. Ja sobie porządkuję wiadomości w folderach i mi to nie przeszkadza:) Tylko te foldery muszą być stworzone z sensem.
  Czy wyobrażacie sobie bibliotekę, w której książki są układane na półkach bez sortowania, a tylko np. w kolejności zakupu?
 • #3
  l.j3thr0
  Poziom 9  
  A mnie się wydaje, że to jakiś spisek IBM z Google...
 • #4
  Szyszkownik Kilkujadek
  Poziom 35  
  Gmail sprawił, że zacząłem korzystać z poczty przez www, a nie program pocztowy. Właśnie dzięki grupowaniu wątków i najlepszemu filtrowi spamu.
 • #5
  daavid117
  Poziom 42  
  Zaraz zaraz. Ja przecież ręcznie nie umieszczam żadnego maila nigdzie - robi to za mnie filtr w Thunderbird (skonfigurowany 2 lata temu w 15 minut). Po co z resztą wyszukiwać stare wiadomości? Zdarza się to raczej rzadko, ale nadal uważam, że znalazłbym maila szybciej przy pomocy wyszukiwarki w konkretnym folderze aniżeli na całej liście.
 • #6
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #7
  RitterX
  Poziom 38  
  Wynika zatem, że jestem nieświadomie kompatybilny z IBM. W bieżącym folderze wiadomości trzymam jedynie to co przyszło niedawno. Raz 2 tygodnie innym 2 miesiące. Kiedy przewijanie mnie irytuje dokonuję nadplanowej czystki. Rzeczy ważne przenoszę ale do plików tak by po spakowaniu zarchiwizować to na wszelki wypadek. Choć takie przypadki są wielce osobliwe. To nie list na czerpanym papierze kaligrafowany piórem. Wszystko co się zdezaktualizowało jest nieubłaganie kaswane. Wiadomości sprzed 2 lat równie mocno mnie interesują jak sprzed epoki lodowcowej.
 • #8
  w@mpir
  Poziom 18  
  koczis_ws - Jeżeli biblioteka była by w wersji elektronicznej z zaawansowanym mechanizmem wyszukiwania to nie ma problemu i dla mnie mogą być umieszczane w bazie w kolejności zakupu. Bo o danych elektronicznych mowa w temacie.
 • #9
  daavid117
  Poziom 42  
  @UP: Ale chyba lepiej jeśli są w kolejności zakupu w odpowiednich działach. Ja jakoś mocno nie sortuję maili (kosz, dwa foldery allegro, elektroda, cała reszta, ważne) i do większości z folderów maile lądują automatycznie. Nie wyobrażam sobie jednak mieć je wszystkie w jednym folderze. Tak właśnie mam na serwerze (logowanie przez stronę interii) i tam to jest dopiero bałagan :).
 • #11
  Czebu
  Poziom 19  
  koczis_ws napisał:
  No nie wiem, jak to jest. Ja sobie porządkuję wiadomości w folderach i mi to nie przeszkadza:) Tylko te foldery muszą być stworzone z sensem.
  Czy wyobrażacie sobie bibliotekę, w której książki są układane na półkach bez sortowania, a tylko np. w kolejności zakupu?


  koczis_ws. Z biblioteką to była metafora? I to jest cała informatyka. Wywraca rzeczywisty świat do góry nogami. Nie ważne, czy jest porządek. Przecież mamy wyszukiwarkę. Nie ważne, czy ktokolwiek, cokolwiek kontroluje. Niestety, tak niektórzy uważają. To co napisałeś z tą biblioteką to jest bardzo rozsądne. Ciekawe co napisałbyś o Internecie?