Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw b5 Elektronika silniczka podnoszenia szyby.

myfirma2006 26 May 2011 14:07 1370 0
    myfirma2006
    Level 13  
    Pisze z zapytaniem czy ktoś nie spotkał się z taką sprawą

przestała chodzić szyba prawa przednia

diagnoza majstra wymiana silniczka kupiłem wymienił i lipa nie sprawna elektronika pojeździłem po szrotach podpinając najmniej 20 podobnych układów żaden nie zadział(przekaźniki stukały)

po czym kolejny majster stwierdził żarówka kabelek że jest + na kostce ale słaby bo miernikiem daje 12V a pod żarówką 10W chyba żarówka gaśnie wiec gdzieś zgubił prąd jakby styki przekaźnika rozleciały się

Pytanie ma ktoś schemat bo kable na 90% idą do modułu komfortu (ale raczej sterujące ) a plus jako zasilanie pewnie idzie z bezpieczników /lub listwy za przekaźnikami.

sprawdzone + z akumulatora silnik elektronika działają

do kostki dochodzi gruby czerwoni biały plus gdzie go szukać dalej?

mogę mieć jakieś modyfikacje bo szyby po zgaszeniu cofnięciu kluczyka działają mi jeszcze około 5 minut

może ktoś kojarzy temat i podpowie coś .

mechanik nr 2 zaproponował zostawienie samochodu i 200zł wiec to chyba przegięcie za takie coś...

miałem to samo z mechanizmem wycieraczek przednich było 12V a nie chodziły (przekaźnik za 20zł i po problemie)

Dodano po 4 [godziny] 30 [minuty]:

rozlutowany plus po stacyjce czerwono biały w okolicach modułu komfortu :)
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki