Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Xa 2528 beep code 1-3-3-1, czarny ekran

eblistor 26 Maj 2011 12:53 2694 3
  • #1 26 Maj 2011 12:53
    eblistor
    Poziom 11  

Witam wszystkich, mam problem ze wspomnianym w temacie laptopem.
    Nie znam przeszłości tego laptopa, otrzymałem go w stanie w którym aktualnie się znajduje, a mianowicie:
    po uruchomieniu go, zapalają się wszystkie diody, wiatrak pracuje, jest jak być powinno, poza tym że nie ma obrazu i po chwili słychać sygnał dźwiękowy 1-3-3-1, co ma podobno oznaczać "Autosize DRAM", nie wiem co to dokładnie jest,ale pewnie coś z pamięcią, po kilku sekundach od zamilknięcia sygnału dźwiękowego, laptop się wyłącza, laptop uruchamiałem bez wpiętych pamięci RAM i Dysku twardego, RAMu akurat takiego nie mam, ale powinienem niedługo mieć pamięci pasujące do tego modelu.

Laptopa rozebrałem odpiąłem wszystko co zbędne, efekt był taki sam...
    Po wyciągnięciu procesora, laptop się uruchomił, diody się zapaliły, sygnału dźwiękowego nie było, ale obrazu również brak.
    Wygrzałem układ graficzny i jeszcze jeden układ znajdujący się obok grafiki, również nvidii (nie pamiętam jak to się nazywało :P ).
    Moje próby nie doprowadziły do niczego, laptop nadal zachowuje się tak jak na samym początku.

Czy ktoś byłby w stanie pomóc ? czy płytę da się jeszcze uratować ?

0 3
  • Pomocny post
    #2 26 Maj 2011 13:00
    kmkm2
    Poziom 21  

Czy kolega próbował uruchomić płytę bez pamięci? Bez pamięci to raczej normalne że, nic się nie pokaże.

0
  • Pomocny post
    #3 26 Maj 2011 14:49
    michał3411_2007
    Poziom 29  

Sygnał dźwiękowy 1-3-3-1 to brak , lub niekompatybilność pamięci ram , ewentualnie wina mostu , niepotrzebne było wygrzewanie , jak nie ma wewnętrznej pamięci ram to i tak się nie uruchomi .

0
  • #4 29 Maj 2011 17:36
    eblistor
    Poziom 11  

Dzięki za pomoc, wyszedłem z założenia że jeśli płyta z komputera stacjonarnego bez pamięci RAM uruchomi się to Laptop również, okazuje się że źle myślałem i faktycznie po włożeniu pamięci wszystko działa...
    Ale wygrzewanie również było konieczne bo już wcześniej miał problemy z grafiką, tzn. był w serwisie jakimś i powiedzieli że nie da się naprawić (za drogo), a chodziło o artefakty, jeśli pojawią się ponownie to wymienię grafikę i będzie spokój.

Odpisuję tak późno ponieważ nie miałem wcześniej RAMów do sprawdzenia, oczywiście otrzymujecie "pomógł", dziękuję bardzo :)

0