Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technisat DIGIT MF4-S spalone rezystory

pierog22 26 May 2011 14:18 3768 5
    pierog22
    Level 11  
    Witam,

Mam ogromną prośbę do kogoś kto posiada taki tuner. A mianowicie awarii uległ mi zasilacz w tym tunerku, jeden rezystor SMD odparował całkiem a z innego nie mogę odczytać wartości. Schemat nie do zdobycia jest w sieci więc pozostaje mi jedynie wymiana uszkodzonych elementów (tylko sęk w tym że nie wiem jakiej są one wartości). Poprosił bym o zdjęcia płyty takiego tunera lub o podanie wartości spalonych rezystorów (ja bym opisał o które mi dokładnie chodzi).
    Z góry wielkie dzięki za pomoc.
    pierog22
    Level 11  
    Zdjęcia z zaznaczonymi rezystorami które mnie interesują.

Technisat DIGIT MF4-S spalone rezystory Technisat DIGIT MF4-S spalone rezystory
    estera1963
    Level 10  
    R702 ma napisane123,a R703 ma100 przy C704'25V 47uF.
    pierog22
    Level 11  
    Kolego "estera1963" a skąd ty masz na płycie oznaczenia elementów. Jak widać na moich zdjęciach tunera nie ma oznaczeń elementów. Czy ty spisywałeś wartości rezystorów z tunera, czy może dysponujesz schematem tego tunera.
    Mam rozumieć że rezystor ze zdjęcia 1 (dolna strona płyty pcb) to R100 - czyli 10 Ohm, a rezystor zdjęcie 2 (z górnej strony płyty pcb) to R123 - czyli 12k Ohm
    estera1963
    Level 10  
    Ja mam oznaczenia na płycie t.j.R702 ,a wartości na rezystorach.Niestety nie mam ani schematu ani miernika .
    pierog22
    Level 11  
    A więc kolega "estera1963" wprowadził mnie w błąd. Ale dzięki uprzejmości kolegi Grzegorza z innego portalu udało mi się od niego dostać zdjęcia ze sprawnego tunera. Poniżej je przedstawiam.

Technisat DIGIT MF4-S spalone rezystory Technisat DIGIT MF4-S spalone rezystory

Wartości nieco rozróżnią się od tych które podał mi kolega "estera1963", rezystor ze zdjęcia 1 (dolna strona płyty pcb) to rezystor 1206 o wartości - 1,2 Ohm, a rezystor zdjęcie 2 (z górnej strony płyty pcb) to 0805 o wartości - 22 Ohm