Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ElcomSoft będzie sprzedawał zestaw narzędzi dla iPhone łamiący zaszyfrowane dane

danielde 26 Maj 2011 15:58 1175 0
 • ElcomSoft będzie sprzedawał zestaw narzędzi dla iPhone łamiący zaszyfrowane dane
  ElcomSoft, rosyjska firma specjalizująca się w ochronie komputerów i odzyskiwaniu danych ogłosiła, że stworzyła zestaw narzędzi, które mogą pomóc organom ścigania w uzyskaniu szybkiego dostępu do zaszyfrowanych danych przechowywanych w Apple iPhone.

  Temat ten niewątpliwie dotyczy ochrony prywatności użytkowników smartfonów firmy z Cupertino. Należy wspomnieć, iż około miesiąc temu głośno było w temacie ochrony niezaszyfrowanych danych lokalizacyjnych przechowywanych w smartfonach z systemami Android, Windows Phone 7 oraz iOS.

  Tym razem jednak sprawa nie dotyczy kopii zapasowych iPhone’a – podaje w oświadczeniu prezes ElcomSoft, Vladimir Katalov. „Kopie zapasowe tworzone przez iTunes przechowują wiele danych, lecz nie wszystko, co zapisane jest w pamięci masowej lub podręcznej iPhone’a. Przebiliśmy się do sedna szyfrowania danych w iPhone, dostarczając naszym klientom pełen dostęp do wszelkich informacji przechowywanych na iPhone z systemem iOS 4” - poinformował Katalov.

  Wraz z wprowadzeniem iOS w wersji 4 Apple wprowadziło nowy sposób sprzętowej ochrony danych oparty na szyfrowaniu AES-256 (dotyczy iPhone 3GS, iPhone 4, najnowszego iPod Touch oraz wszystkich iPadów). Poza tym, ElcomSoft poinformował, iż Apple wykorzystuje „również klucz usuwający dane (ang. data wipe key), którego zniszczenie lub zaginięcie powoduje, iż wszystkie dane przechowywane na iPhone są niedostępne i bezużyteczne.”

  ElcomSoft stworzył zestaw narzędzi, który „eksportuje wszystkie odpowiednie klucze szyfrowania” z urządzeń napędzanych systemem iOS 4, a następnie wykorzystuje je w celu rozszyfrowania systemu plików iPhone’a i daje pełen dostęp do wszystkich przechowywanych chronionych danych. Ponadto Rosjanie zaznaczyli, iż dostęp ten jest możliwy nawet w przypadku, gdy urządzenie chronione jest hasłem.

  ElcomSoft poinformował również, iż zestaw narzędzi będzie sprzedawany tylko organom ścigania, służbom wywiadowczym, organom sądowym oraz wybranym agencjom rządowym.

  Źródło:Link