Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica nie wypuszcza wody.

26 Maj 2011 16:10 3692 5
  • Poziom 9  
    Witam! Ostatnio miałem problem z pralką Amica polegający na przetartym kołnierzu bębna co spowodowało nalanie się wody do środka pralki i wywalenie korków. Teraz, po wymianie kołnierza, pralka zamiast wypuszczać wodę pompuje ją w kółko do bębna poprzez Aqua Spray. Na rozgałęzieniu rury od właśnie odprowadzania wody do kanalizacji oraz aquaspray, zaraz obok tego styropianu 'antyzalaniowego', znajduje się taka czerwona kostka, z 2 złączami, która wg mnie odpowiada właśnie za przełączanie czy woda ma lecieć do kanału czy do aquaspray. Ona prawdopodobnie została zalana i być może teraz jej się coś stało chociaż nie twierdzę, że to jest problemem bo istnieje jeszcze dziwna sprawa, mianowicie... gdy wypuszczę wodę ręcznie, rurką obok filtra pompa nagle ożywa i zaczyna wypompowywać wodę - tylko jej tam nie ma bo sam ją wylewam. Po ponownym nalaniu wody do bębna i próbie wypuszczenia krąży w kółko poprzez aquaspray. Czy problemem faktycznie może być ta czerwona kostka czy leży on gdzieś indziej? Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Zdemontuj tę kostkę(odłącz węże) i sprawdź czy jest wewnątrz czysta. Sam miałem podobną sytuację polegającą na tym, że ten zawór nie do końca domykał się i woda w sposób ciągły była uzupełniana przy aqua sprayu i wyrzucana do kanału. Możliwe, że ten zawór zablokował się w jednej pozycji. Po zastosowaniu odkamieniacza wszystko wróciło do normy. Przypadkiem abyś się nie skusił do rozbierania tej czerwonej kostki jest to zawór sterowany termicznie i bardzo trudny do złożenia ( mi chyba cudem się udało).
  • Poziom 9  
    Ta kostka odpina się od tego trójnika czy trzeba to zdemontować razem z trójnikiem?

Ogólnie właśnie sprawdzałem czy nic tam nie ma tylko tak bez wyciągania pralki. Żeby to odkamienić wystarczy przepuścić cykl prania z odkamieniaczem czy bezpośrednio tylko ten trójnik jakoś?
  • Specjalista AGD
    Sagan napisał:
    pralka zamiast wypuszczać wodę pompuje ją w kółko do bębna poprzez Aqua Spray

Czy to stwierdziłeś włączając program prania lub płukania i czekając do końca?
    Jeżeli tak , to jest uszkodzenie modułu elektronicznego spowodowane zalaniem tej czerwonej kostki. Wezwać fachowca albo zanieść moduł do elektronika - może naprawi. A zawór przesterowania (ten z tą czerwoną kostką) też do wymiany.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Czy to stwierdziłeś włączając program prania lub płukania i czekając do końca?

Włączyłem wypuszczanie wody - bach krąży w kółko, ot całe łopatologiczne sprawdzenie.

Zygagra niech sobie wymieniają gdyby to było na gwarancji, a tak pralka m 3.5 roku, niestety nie wykupiliśmy dodatkowej gwarancji bo doszliśmy do wniosku, że jezeli Polar działał 12 lat to dlaczego Amica miałaby nie. A tu na gwarancji 5 napraw, 2 razy łożyska, 2 razy tenże właśnie moduł i raz coś tam jeszcze - to wszystko w ciągu 2 lat. A znowu lodówka Amica kupiona w tym samym czasie sprawuje się idealnie. Regeneracja takiego modułu ile może kosztować?
  • Specjalista AGD
    Jeżeli po rozpoczęciu programu prania został on skasowany i włączony spust wody to w sprawnej pralce woda będzie krążyć wkoło. Zawór potrzebuje kilku minut, żeby przestawić się na wylewanie na zewnątrz.
    Najlepiej włącz program płukania (7), niech przejdzie cały i wtedy opisz co się dzieje.