Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Najlepszy polski sprzet audio

TanX12 28 May 2006 15:53 188608 183
    Mc`sFrYcO
    Level 20  
    Witam! zacznę pokolei:
    1 zodiak - nawet nie najgorszy sprzęcik nawet spora moc troche metaliczne brzmienie
    2 amator2stereo - wyglądem i brzmieniem bardziej mi przypadł do gust piękna skala dźwięk ładny duże wzmocnienie baso oj bardzo duże
    3 ws304s - elegancki wzmacniacz pożądny zasilacz odzielne zasilanie końcuwek mocy troche słaby przedwzmacniacz ale po dodaniu korektora jest ok
    4 ws432(442 to to samo) jakoś lepiej wspominam ws 304 ten ws 432 ma słabe zasilanie 1*4700 w zasilaczu to mało dudniący bas musiałem przerobić przedwzmacniacz , beznadzieny wskażnik wysterowania
    5 Radmor 5412 to było cudo przepiękny dźwięk po zakupie korektora nic nie trzeba było zmieniać (do tej pory żałuje że zamieniłem sie z tatuśkiem za ws 303):cry:
    6 ws303 konstrukcja nie do zajechania ładny klasyczny wygląd brzmienie też nie najgorsze (lepsze napewno od ws 432) bardzo dobry do tuningu to chyba tyle

Oj Oj Oj .
    Regulamin pkt 3.1.13. Popraw .
    Nadmienię, że post był raportowany z tego pkt regulaminowego jako "błąd błędem pogania".
    [SP5ANJ]
    dualdragon
    Level 11  
    zdjęcie jednej z legend - Radmor 5102 najwyszy model - i niemal kompletny XD brat tylko 2 pokrędełek sprawny w 100%
    zdjęcie dedykowane drZoidberg[/img]
    Pablo1964
    Moderator
    Łza się w oku kręci gdy czytam ten wątek. Pamiętam gdy w roku chyba 1981 spędziłem 2 noce w kolejce przed pawilonem Unitry, by kupić wymarzonego kaseciaka MSH 101. Co godzinę sprawdzali obecność i jeżeli kogoś nie było, wypadał z kolejki.
    Znalazlem w Waszych wypowiedziach prawie cały mój ówczesny sprzęt (z wyjątkiem amplitunera HSR 48V de luxe, ale to rozumiem, gdyż on był produkcji jugosłowiańskiej). Jednak dziwi mnie kompletny brak choćby wzmianki o wspaniałym szpulowcu, jakim był M2403SD Dama Pik. Był to deck, poprzednik Arii, spełniający wymogi DIN 45500 (HiFi). Kolegom entuzjastom polskiego sprzętu z tamtych lat gorąco polecam ! Wg opinii wielu użytkowników, ani Aria, ani Opus nie dorównały mu jakością dźwięku (szczególnie dynamiką), dopiero Koncert pozostawił wszystkie inne modele daleko w tyle.
    http://www.radiomuseum.org/r/zaklady_unitra_dama_pik_m2403sdm.html
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników Forum.
    User removed account
    User removed account  
    kam223
    Level 20  
    U mnie pogrywa jeszcze Diora WS-354 z tunerem i deckiem , pod głośniki Tonsil space'86. W kompie mam Creativy i stwierdzam, że Diora gra tak samo, a nawet lepiej :D
    nismar
    Level 11  
    A czy ktos wie cos na temat glosnikow GDN 16/10 na gumowym zawieszeniu i z aluminiowym koszem ? Byly stosowane w ZGZ10.
    dymeq
    Level 14  
    Kolumienki ZgC 40 naprawdę dają... Szkoda, że moje tonsile są regenerowane... Co do wzmacniaczy - Radmior 5012 / 5102TE to mój faworyt: Niespotyklany bass... Jakiś czas leżała u mnie Unitra PW9013, niby 2x35W, ale wyczesywała nieźle. Elizapetka też ładnie lata, i nawet ładnie wygląda. Nie jestem zadowolony za bardzo z ZRK AT 9100, którego zakupiłem za 20pln, sprzedałem za 4 razy tyle :) Dwa decki Unitra Fonica: jeden to doskonale znany bernard (jeszcze ejden gdzieś na strychu leży), oraz GS 464 z exportu. Możecie mnie wyśmiać, ale uczę się miksowac na tych deckach :) Jeszcze leży gdzieś uszkodzony wzmachorek SP3015 też z importu...
    looco5
    Level 16  
    Mc`sFrYcO wrote:

amator2stereo - wyglądem i brzmieniem bardziej mi przypadł do gust piękna skala dźwięk ładny duże wzmocnienie baso oj bardzo duże

popieram kolege Mc`sFrYcO-a amator 2 jest naj fajnijszy kupiłem ostanio 3 ale średni mi się podoba bo ma za jasny front panel a pozatym chba jeszcze AT 9100 ładnia grał Elizabet, i Aida aws 103
    Mc`sFrYcO
    Level 20  
    ten amator z jasnym frontem z tego co mi sie wydaje to ma żułte podświetlenie i nie ma wskaźnika sygnału tylko 3 ledy więc nie wygląda jusz tak fajnie jak amator1czy2, mi najbardziej podobał sie amator1 lepiej jakoś się prezentował od dwujki tylko miał gorszy wzmacniacz 2*4W co znacznie ograniczało jego możliwości, pewnego dnia zachciałem mieć ładny wygląd jedynki i moc dwujki przełożyłem bebechy z jednego do drugiego i to otrzymałem amatora 1/2 niestety musiałem go sprzedać bo potrzebowałem na naprawę radmora 5412 teraz zamierzam kupić znów jedynke do warsztatu i wsadzić do niej końcuwki na gml:D
    ogryz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    :arrow: szaman
    Mam jedną tą kolumnę ZG-15C w stanie kiepskim - zamierzam ją remontować. GDN16/15 jest na licencji Pioneer'a.
    Bardzo mi się podoba maskownica w tej kolumnie (czarna z szarymi pionowymi prążkami) - nie widziałem takiej wcześniej (tylko same czarne). Wie ktoś, gdzie można zdobyć taki materiał?

Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    Dudek666
    Level 11  
    Miałem (niestety czas przeszły :( ) WS-311 Trawiata i muszę powiedzieć że to był sprzęt nie do zajechania (dopóki go nie spaliłem). Napędzał on 2 zestawy kolumn (jeden tonsile Zg-30..cośtam a drugi Altusy 140) i mimo że jego moc była ok. 30W na kanał to na tych czterech kolumnach grał przepięknie i głośno parę latek(a lubiłem zatrząść mieszkaniem :D) aż spłonął :cry: Zastąpiłem go PW-3015 któremu w dość krótkim czasie siadł prawy kanał. W końcu i ten wzmak padł i teraz jade na gównianych Creativach P5800 dopóki nie naprawię PW. Myślę też nad jakąś końcówką która pociągnie mi przednie kolumny.
    c-zeta
    Level 10  
    Jestem miłośnikiem sprzętu Unitra i posiadam merkurego, dwa amatory i diorę. Uważam że stary sprzęt jest zrobiony z dużym zapasem materiału i jest on (wieczny). Wzmacniacze merkury i amator nie mają wielkiej mocy, ale nie przegrzewają się tak jak nowy sprzęt. Prócz wymiany bezpieczników i lampek niec się nie działo. Dałem do przestrojenia każdy z tych sprzętów i działa idealnie.
    Merkury nie jest to najlepszy polski sprzęt (biorąc pod uwagę radmora), ale jest on chyba zaraz w kolejce po nim. Jego atutem jest posiadanie kwadrofonii.

Uważam że sprzęt ten będzie działeł jezszcze długo, kiedy nowe wzmacniacze i wieże będą gniły na złomowisku.:D:D
    kam223
    Level 20  
    Merkury i kwadro? a czy to nie jest czasem ambifonia jak w 5102? :) z tego co mi wiadomo to jedyne Cezar Q miał kwadrofonię. A u mnie małe zmiany, doszedł "dyskofon" :) Fonica CDF 050R i cyfrowy tuner Diora AS 952. No i nadal chce powiększać tą wieżę, przynajmiej o timer :)
    arek59
    Level 29  
    U mnie najlepszym sprzętem jest wzmacniacz unitra ws304 z wsadzoną nową końcówką mocy na STK4241. Wyprzedził wszystkie wzmacniacze pod jakośćią dzwięku i mocy. Niezły też jest grundig sr1000 choć mniejszą moc ma. Mam unitre at9115 po tuningu tylko że buczy preamp. Mam toshibe a model niepamiętam oraz technisca su-500 z końcówką mocy na stk4231 i sharpa 7700 w której siedzą dwa holtony 400.
    rzuczek
    Level 17  
    Kolumnz Tonsil Mam duże 200W RMS dwa basy + środek + wzsokie super dźwięk...
    skorpion_45
    Level 2  
    Widzę, że temat wygasł a jest ważny:)
    Proszę o posty to go pociągniemy - jestem fanem polskiej produkcji od wielu lat :) od 1975 roku!!!
    W dawnych czasach (lata 70 - te ) określano sprzęt grający w kategoriach:
    1. Popularna ??
    2. Średnia np. zodiak
    3. Wysoka tj. hi fi np. meluzyna, kleopatra, radmor
    Pozdrawiam użytkowników forum - Roman
    Posiadam obecnie zodiaka z dobrymi kolumnami 40 W sony - dźwięk rewelka - do odsłuchu przy kompie :) gra na UKF bez anteny zewnętrzej, potencjometry jak nowe!!!
    Do "poważnego" odsłuchu używam wieży typu 442 z szufladą, natomiast mam też meluzynę i kleopatrę i to wszystko gra pięknie niezależnie od tego do jakich kolumn je się podłączy.
    Moje główne kolumny to tonsil 80 W bas refleks z dwoma regulatorami na panelu wersja eksportowa z roku 1980 :) po wymianie głośników najpierw ze środka potem doły na większe moce dźwięk pozostał piękny, natomiast dawne głośniki były REWELACYJNE!!!!!!!
    Pozdrawiam wszystkich fanów i proszę o kontakt skorpion_50(malpa)poczta.onet.pl
    Elektrostepa
    Level 12  
    najlepsze są tonsile posiadam potężne kolumny gds 30/30. pomimo 30 watów wspołczesne głośniki mają daleko do nich.Musimy pamiętać że tonsil działa na licencji pioneera
    peciu3
    Level 2  
    Tak się składa że posiadam taki egzemplarz Unitra Cezar-Quadro DKS-201. jest w dobrym stanie, ciągle użytkowany. Posiadam również 4 oryginalne kolumny tonsila dołączone do tego radia. Może być na sprzedaż tylko zastanawiam się za ile, czy się opłaca sprzedać taki sprzęt. GG: 4667299
    r1212
    Level 11  
    Wróciłem do dawnych pasji i już trochę zgromadziłem sprzętów.
    Wszystko powolutku doprowadzam do jak najlepszego stanu (pewnie mnie czeka kilka lat pracy, bo teraz to czasami z 3 trudno zrobić 1), ale powolutku daje radę.
    Miedzy innymi posiadam:
    Amplitunery Elizabeth, Merkury
    Magnetofony kasetowe: Finezja 1, Finezja 3, Etiuda
    Gramofony: Adam ,Daniel
    Komplecik: TSH 111 + PA1801
    Kolumny Altus 110
    Wieże Diory: WSH-205, MSH-101, TSH-113 (to jest sprzęcik :) )
    no i moja najwieksza pasja - szpulaki: ZK246; 2403 Dama Pik; 2405 Forte; 2412 Aria.

Najlepszy polski sprzet audio Najlepszy polski sprzet audio Najlepszy polski sprzet audio Najlepszy polski sprzet audio
    Booorek89
    Level 15  
    Witam. Miałem w swoich rękach całkiem sporo sprzętu z logo Unitra. Najlepsze sprzęty jakie mam (zostawiłem dlatego, że są dobre) oraz te, które zapadły miło w pamięć to:

- Fonica GS 461. Według mnie najlepszy polski paskowiec. Niektórzy twierdzą, że lepszy od Daniela :)

- Radmor A-5510, który brzmieniem kasuje każdą Diorę po '83 roku i do końca produkcji, również Fonicę WS 503.

- Diora MDS 4421. Bardzo fajny magnetofon. Zdecydowanie lepszy od 5430 Radmora czy MSH 101 Diory.

- Diora AS 502, tuner który bardzo dobrze sobie radzi. Prawie każda stacja w stereo. Wadą jest brak wskaźnika sygnału.

- ZRK AT9100, bardzo fajny i funkcjonalny amplituner. Dla mnie jest lepszy od 5102 Radmora.

- ZRK M3401SD - to jest to ;)

- ZRK M2405S - srebrna wersja na podwójnym wskaźniku również jest niczego sobie.

Do tego warto nadmienić Diory: DSH 303, Elizabeth, WSH 205 i Radmory: 5412 i 5471.
    audioreus
    Level 13  
    Z produktów Hi Fi proponuję polskie gramofony np.
    Fonomaster
    Daniel
    Bernard i jego kolejne wcielenia w postaci GS
    Urządzenia te po dopieszczeniu, odwdzięczą nam się brzmieniem, które będzie zależało przede wszystkim od zastosowanej wkładki.
    Ze sprzętu obecnie produkowanego, który można śmiało zaliczyć do klasy Hi-End (nie będę wymieniał by nie być posądzony o reklamę) mamy wielu producentów wzmacniaczy lampowych i tranzystorowych, kolumn głośnikowych, odtwarzaczy CD, producentów akcesoriów i mebli audio

Dodano po 3 [minuty]:

Mieliśmy jeszcze wspaniały polski produkt jakim był
    magnetofon szpulowy KONCERT.
    pwnuk
    Level 12  
    Według mnie jeden z najlepszych amplitunerów produkcji polskiej to Unitra AT9100.Sam posiadam go i jego brzmienie jest ładne, czyste i szczegółowe.
    Radzik4245
    Level 12  
    jeśli chodzi o kolumny,to jednym z najlepszych modeli Tonsil'a to były Rapsodie 200,posiadam je 12 lat i nic się z nimi nie dzieje,grają jak nowe:) miałem wcześniej do nich wieże Technics Ch750 ale wymieniłem na amplituner Pioneer VSX-417 i efekt jest całkiem dobry,te kolumny maja całkiem dobrą górę a bass bardziej miękki.Nadają się bardzo jako fronty do kina domowego
    armaciol
    Level 10  
    Moim zdaniem najlepsze też były Radmory z 1 i 2 generacji(5102TE,5412 itp)
    Booorek89
    Level 15  
    Najlepszy polski tuner to według mnie Radmor T-5522/5522A. Wzmacniacz to bym obstawiał na WSH 205 / 206 Diory. Magnetofon to R-5532B Radmora (autorewers, automatyczny wybór rodzaju taśmy, taśmy metal), korektor graficzny to 5471 Radmor (powody są oczywiste), gramofon to najprawdopodobniej bym wybrał GS 424 / 420 Fonica. Kolumn Tonsila nie używam ;)
    globus1987
    Level 29  
    Najlepszy polski wzmacniacz to dla mnie Unitra fonica PA-428. A kolumny to bolero 300 i tango 200, siesta, stx fx-300, mx-140.
    kawasone
    Level 10  
    Też wydaje mi się, ,że Unitra Fonica pa-48 jest jednym z najlepszych polskich wzmacniaczy.