Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Glowna tabela plikow jest uszkodzona pomocy..

rekebukus 26 May 2011 20:26 2946 1
    rekebukus
    Level 11  
    Witam mam problem z dyskiem podczas restartu po ponownym uruchomieniu zobaczylem to ,,glowna tabela plikow jest uszkodzona"" blabla bla system windows(7) sprobuje naprawic i niestety nie naprawia. Dysk jest widoczny ale niedostepny. Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna. HDD 500 gb i nie jest to dysk systemowy tylko dolaczony jako drugi czyli partycja D. Zaczalem to rozkminiac, pobralem testdisk-6.11.3 i udalo mi sie odzyskac czesc plikow ale sa to tysiace zdjec, ikon, plikow text, i innych zlozone w jedna calosc w kilkudziesieciu folderach. Ciesze sie ze mam to co chcialem zdjecia z okolo 10 lat co jest dla mnie najwazniejsze. Tylko ze za nim je poukladam to chyba zajmie mi to z rok czasu :D i wolal bym naprawic ta tablice zeby wszystko bylo jak wczesniej..

Prosil bym o pomoc jak to zrobic zebym nie uszkodzil nic na dysku, gdyz nie zabardzo sie na tym znam. Dochodze do momentu

Create/wybieram dysk 500GB/Proceder/IntelPc partition/ i nie wiem co dalej ?? Wyczytalem gdzies w necie zeby dac Analyse [Quick search] Enter [Write] i potwierdzic Y niestety po restarcie nadal jest to samo..Na innmy forum ktos doradzil mi zebym zrobil tak
    <Advanced>wskazać docelowy dysk
    i z <Boot> wykorzystać opcję <Repair MFT>, A valid NTFS Boot sector must be present in order to access any data, even if the partition is not bootable.. i daje [Repair MFT] i niestety MFT and MFT mirror are bad. Failed to repair them... Czyli chyba testdisc sobie nie poradzil..

Ktos polecil mi wlasnie ten program DMDE. Czy moglbym prosic tak krok po kroku dokladnie ( w co kliknac jak to zrobicw tym programie DMDE) gdyz nie chce nic dlubac na swoja reke bo nie znam sie naprawde na tym i zebym nie pogorszyl sytuacji. Z gory dziekuje i czekam na odp.