Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT10420W - nie wiruje i glupieje

cyberda 26 Maj 2011 22:49 9420 11
  • #1 26 Maj 2011 22:49
    cyberda
    Poziom 12  

Witam!

Przeczytałem kilka postów na Elektrodzie na temat tej pralki ale we wszystkich pojawia się jakiś błąd na wyświetlaczu, a u mnie nic... po prostu pralka się zawiesza, albo nie chce wirować (jakby się zabierała ale przestaje), no i nie ustawia bębna do otwierania.
    Wszystko zaczęło się od błędu E20 czyli zatkania odpływu - istotnie filtr był totalnie zatkany, po odetkaniu E20 już się nie pojawiła ale pralka wariuje zgodnie z tym co napisałem.

Podobno można zrobić reset w trybie serwisowym - tylko jak do niego wejść?

Pozdrowionka

2 11
  • #2 27 Maj 2011 17:08
    cyberda
    Poziom 12  

Dzisiaj ponownie pojawił się błąd E20 - zaznaczam że filtr odpływu został wyczyszczony.

2
  • #3 29 Maj 2011 23:19
    Arcus1977
    Poziom 21  

Ten błąd oznacza trudności z odprowadzeniem wody-nie tylko zanieczyszczony filtr.

3
  • #4 11 Cze 2011 21:59
    cyberda
    Poziom 12  

Na dzień dzisiejszy sprawy mają się następująco:
    Odprowadzanie wody już jest ok ale... pralka zawiesiła się na wypompowywaniu wody, na wszystkich programach o razu zabiera się do wypompowywania i tak może do końca świata ... jak jej naleję do środka wody to ładnie ją wypompuje i dalej stara się wypompować coś czego już dawno nie ma ...

0
  • #5 12 Cze 2011 21:31
    Arcus1977
    Poziom 21  

Proszę wyczyścić komorę powietrzną presostatu.

1
  • #6 13 Cze 2011 02:02
    maniek475
    Poziom 24  

cyberda napisał:
    Na dzień dzisiejszy sprawy mają się następująco:
    Odprowadzanie wody już jest ok ale... pralka zawiesiła się na wypompowywaniu wody, na wszystkich programach o razu zabiera się do wypompowywania i tak może do końca świata ... jak jej naleję do środka wody to ładnie ją wypompuje i dalej stara się wypompować coś czego już dawno nie ma ...

Witam.

Kolego wymień grzałkę ( nie sprawdzaj tylko wymień ) .

Pozdrawiam maniek475.

1
  • #7 14 Cze 2011 13:14
    cyberda
    Poziom 12  

Oczywiście Panów doświadczenie jest najcenniejsze i mnie jako laikowi wypada na nim się opierać - zresztą po to jest to forum i po to zamieszczałem mój post.

Proszę mi tylko wytłumaczyć co ma grzałka do wypompowywania wody - rozumie że procesor w pewnym momencie cyklu sprawdza grzałkę i jeśli nie działa to zawiesza pracę pralki - czy mam rację ?

Pozdrowionka

1
  • #8 17 Cze 2011 13:18
    szymon_8511
    Poziom 11  

Witam nie znam dokładnie tego modelu pralki ale możliwości jest kilka, po pierwsze zrobiłbym tak jak kolega wspomniał czyli wyczyścił komorę czujnika poziomu wody i sprawdził czy on dobrze działa jednak bardzo prawdopodobne jest że "skleił" ci się przekaźnik włączający pompę wody, wirnik wcześniej był zablokowany syfem i przez przekaźnik płynął prąd zwarciowy pompki jeśli to miało miejsce przez dłuższy okres czasu styki przekaźnika mogły się zlutować :) taka byłaby moja teza jeśli dobrze zrozumiałem że pralka od razu po włączeniu wypompowuje wodę i robi to bez przerwy w miedzy czasie otwierając elektrozawór wody!?

1
  • #9 19 Cze 2011 22:30
    cyberda
    Poziom 12  

Tak - ale jak zdejmę wężyk od hydrostatu i ... zassię ;-)) lekko powietrze to pralka przestaje wypompowywać wodę i działa dalej OK aż do następnego wypompowywania - tak mogę przejść cały cykl prania.

Jutro zabiorę się do oczyszczenia komory.

Pozdrowionka

0
  • #10 20 Cze 2011 01:07
    tonk07
    Poziom 16  

Sprawdź wąż ze zbiornika do pompki czy drożny przy okazji oczyść zespół hydrostatu potem filtr, pompkę i dalej wąż odpływowy, czasami trafi się 5groszy i dzieją się cuda.
    Jak wszystko ok to sprawdź grzałkę dobrym miernikiem takim co ma do 20MΩ czy nie ma upływności do masy bo wtedy "procesor" na module w tych pralkach pokazuje głupoty a wkońcu przy dużej upłynności na grzałce pralka się nie chce włączyć.

0
  • #11 20 Cze 2011 19:37
    Gobro
    Poziom 28  

Czy koniec węża odpływowego jest założony na króciec i do ściany w rurę?
    Jeżeli tak to króciec jest do czyszczenia.

0
  • #12 27 Cze 2011 19:42
    freestyler_1
    Poziom 1  

tonk07 napisał:
    Sprawdź wąż ze zbiornika do pompki czy drożny przy okazji oczyść zespół hydrostatu potem filtr, pompkę i dalej wąż odpływowy, czasami trafi się 5groszy i dzieją się cuda.
    Jak wszystko ok to sprawdź grzałkę dobrym miernikiem takim co ma do 20MΩ czy nie ma upływności do masy bo wtedy "procesor" na module w tych pralkach pokazuje głupoty a wkońcu przy dużej upłynności na grzałce pralka się nie chce włączyć.

podepnę się pod temat znaczy się że jak jest ta upływność do masy (nie mam miernika)to na włączonej pralce na obudowie będzie prąd na neonówce? bo problem jest podobny pierw nie wirowała potem nie wypompowywała wody (trochę zapchany filtr odpływowy)pralka robiła obrót bębnem i stawała zapalała się dioda zimnej wody a teraz nawet silnik zakręcić nie chce,na pierwszym programie pralka strzeli 2 razy zapala się dioda zimnej wody i mruga start

poleciała pompka po podłączeniu do prądu nic się nie dzieje

0