Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell XPS M1530. Po wymianie matrycy zimne kolory

smakubaku 27 May 2011 12:49 2711 6
    smakubaku
    Level 10  
    Dell XPS M1530.
    Po wymianie słabo świecącej (ciemnej) matrycy przez technika Dell'a, nowa (nie odnawiana) zamontowana matryca świeci o wiele jaśniej ale kolory są zimne, blade, są wg mnie przejaskrawione i biel wpada w niebieski. Czego może być to powodem i czy należy dalej to reklamować?
    Powiem jeszcze, że laptop jest z 2008, matryca stara to LG, a nowa Samsung. Na pokładzie mam Nvidie 8600GT. Mam porównanie. Obok stoi inny laptop z nieco lepsza grafą też Nvidii i kolory cieplejsze, żywsze. Obydwa lapki mają najwosze stery od Nvidii.
    Oba laptopy maja ustwaienia domyślne kolorów w panelu Nvidii.
    User removed account
    Level 1  
    smakubaku
    Level 10  
    Rozumiem, że mogę. Próbowałem. Można nieco ściemnić, zmniejszyć kontrast ale wynik i tak nie jest super. Pytanie czy to możliwe, że nowa matryca tak źle świeci na domyślnych ustawieniach? Czy jest prawdopodobne, że reinstalacja systemu pomoże? Czy jest możliwe, że technik coś źle podłączył?
    User removed account
    Level 1  
    smakubaku
    Level 10  
    Włączyłem Ubuntu z płyty i to samo. Jednak to chyba nie wina sterowników, bo wcześniej odinstalowałem te Nvidii i sprawdzałem na tych Windowsowych i to samo. Poza tym już nawet przy hardware'owym teście matrycy Dell'a (Uruchomienie D+Power) kolory są blade więc to chyba nie sterowniki
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    smakubaku
    Level 10  
    Już wszystko jasne. Pomocna okazała się forum strony elektrody sama w sobie :) Tło pod napisami jest kawa z mlekiem wpadająca w zieleń, u mnie niebieska. Więc już z taką informacją zadzwoniłem do Dell'a, że nowa matryca przekłamuje kolory. Dostałem propozycje od pracownika, abym podłączył lapka do TV i okazało się, że elektroda nadal niebieska! A więc miałeś rację. Grafika jest padnięta.
    Dzięki. Temat do zamknięcia