Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus model: ADP-90SB BB Out: 19V/4.74A - nie działa naprawa.

27 Maj 2011 14:05 4405 2
  • Poziom 12  
    Asus model: ADP-90SB BB Out: 19V/4.74A - nie działa naprawa.
    Jak w temacie...
    Korzystałem sobie normalnie z laptopa aż tu nagle komunikat, żę bateria rozładowana, idę podłączyć zasilacz, a tutaj, zasilacz podłączony, ale dioda się nie świeci, trzasnąłem nim kolka razy i dioda migała.
    Rozebrałem go, i od razu wypadła mi z niego chyba cewka, jedna jej nóżka była widocznie przypalona, a nic więcej uszkodzonego nie znalazłem.

I tutaj pytanie, czy mógłbym do niej dolutować kawałek drutu (ponieważ nóżka jest za krótka, aby dosięgnąć płytki), a jeżeli mam kupić nową cewkę, to na co mam się patrzeć, widać na niej napis:
    NB03
    (04)05

Asus model: ADP-90SB BB Out: 19V/4.74A - nie działa naprawa.Asus model: ADP-90SB BB Out: 19V/4.74A - nie działa naprawa.Asus model: ADP-90SB BB Out: 19V/4.74A - nie działa naprawa.Asus model: ADP-90SB BB Out: 19V/4.74A - nie działa naprawa.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Możesz dolutować kawałek drutu, a to cewka wejściowa i dlatego zasilacz nie działał. Pewnie zrobił się zimny lut, nóżka wypalała się przy braku styku, ale przy obecności obciążenia. Polutuj i będzie dobrze i nie żałuj cyny i topnika (kalafonii).
  • Poziom 12  
    Dzięki już działa, zrobiłem tak jak powiedziałeś, a potrzebowałem laptopa koniecznie na wtorek, ponieważ miałem na nim prezentacje na projekt gimnazjalny :D