Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup gazowego przepływowego podgrzewacza wody/ ceny/instalacja

27 Maj 2011 15:51 3000 2
  • Poziom 1  
    Witam,

noszę się z zamiarem kupna nowego gazowego podgrzewacza wody. I mam pytanie, czy ktoś wie, gdzie w Warszawie lub okolicach można kupić taką termę wraz z usługą instalacji.

Z tego, co patrzę po necie, to sklepy oferują sprzedaż, ale bez instalacji. Czy Wy, gdy kupowaliście termy, to też sami sobie znajdowaliście instalatora?

Jak to jest ?

Z góry dzięki za informacje.

P.S

Mam jeszcze pytanie odnośnie cen. W katalogu producenta (np. termet) ceny są dwukrotnie wyższe niż na przykład na allegro lub gdy się patrzy na ceneo. Skąd wynikają te różnice?

• Moderator na urlopie...
    eMMaDe napisał:
    W katalogu producenta (np. termet) ceny są dwukrotnie wyższe niż na przykład na allegro lub gdy się patrzy na ceneo. Skąd wynikają te różnice?

Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale

• Poziom 24  
    mirrzo napisał:
    eMMaDe napisał:
    W katalogu producenta (np. termet) ceny są dwukrotnie wyższe niż na przykład na allegro lub gdy się patrzy na ceneo. Skąd wynikają te różnice?

Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale

I to jest najtrafniejsza puenta dzisiejszego poranka :-)

Wracając do tematu... Mimo iż nie jestem z Warszawy to wiem, że każdy punkt sprzedaży, nawet jeśli nie ma własnych instalatorów, współpracuje z instalatorami i zawsze można się z kimś dogadać.
    Co do cen - NEGOCJUJ. Jak w punkcie handlowych podasz argument "allegro" to sprzedawca zbladnie (ja zawsze blednę hehehe) i na 100% zrobi lepszą cenę, no chyba że nie będzie chciał zarobić...
    Raczej żaden salon czy sklep "fizyczny" /nie wirtualny/ nie zrobi tak niskiej ceny jak w internecie, ale przynajmniej masz tego sprzedawcę pod ręką i jest w razie czego do kogo się wyżalić. Zapłać więcej, ale u sprawdzonego sprzedawcy. No i NEGOCJUJ cenę :-)
    Powodzonka!

DODANO:
    A i jeszcze jedno. ZAWSZE bierz pod uwagę cenę netto (bez VAT) bo instalatorzy często kręcą, że dają rabat, a tak naprawdę sprzedają usługę montażu kotła i zmiast 23% VAT jest 8%. Kupując kocioł czy podgrzewacz z VATem 23% masz prawo do zwrotu różnicy pomiędzy 23% a 8% w Urzędzie Skarbowym.