Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zintegrowany SoundMax sterownik Windows 7

rwtryb 27 Maj 2011 15:58 6648 0
 • #1 27 Maj 2011 15:58
  rwtryb

  Poziom 13  

  Bardzo często zdarza się, że na Windows 7 nie działa sterownik SoundMax.
  Zanim przejdziesz do któregokolwiek z proponowanych rozwiązań, odinstaluj najpierw obecne sterowniki. Aby to zrobić, przejdź do START> prawy przycisk myszy na Mój komputer > Właściwości > Menadżer urządzeń. Znajdź urządzenie (SoundMax) od dźwięku i odinstaluj je klikając prawym, a następnie „odinstaluj”.

  Sposób 1. instalacja sterowników programem

  W tym celu skorzystać z programu DriverEasy, który jest do pobrania stąd: Link-DriverEasy.

  Po instalacji programu i jego włączeniu pokaże nam się okienko:

  Zintegrowany SoundMax sterownik Windows 7

  Naciskamy przycisk "Scan Now" i czekamy chwilę. Następnie program pokaże nam, które z naszych sterowników wymagają zmian. Na zielono zostaną zaznaczone właściwe sterowniki, na żółto - te przestarzałe, natomiast na czerwono - ich brak.

  Zintegrowany SoundMax sterownik Windows 7

  Następnie wybieramy przycisk "Get Drivers" i w nowym oknie wybieramy, które sterowniki chcielibyśmy ściągnąć na nasz dysk twardy:

  Zintegrowany SoundMax sterownik Windows 7

  Na liście wyników szukamy sterowników, których brakuje. Będą one zaznaczone na czerwono.

  Klikamy "Download" przy wybranym przez nas sterowniku, a program samoczynnie rozpocznie jego pobieranie. Następnie wystarczy wybrać "Install" i postępować dalej zgodnie z instrukcją instalacji producenta sterownika.

  Sposób 2. instalacja sterowników prosto od producenta

  Może zdarzyć się, że program nie wykryje potrzebnych sterowników. Wtedy należy szukać ich u producenta swojego sprzętu. Jeżeli nie wiemy dokładnie, jaki posiadamy model płyty głównej i zainstalowany sterownik, należy to sprawdzić. W tym celu można posłużyć się programem Everest Home Edition 2.20.

  Identyfikacja sprzętu
  Jeżeli chcielibyśmy dowiedzieć się, co w "środku siedzi", to najlepiej skorzystać w tym celu z programu "Everest Home Edition 2.20". Do pobrania stąd: Link. Mimo tego, że wersja bezpłatna nie jest już rozwijana przez producenta, nadal pozostaje on jednym z najczęściej stosowanych programów do identyfikacji sprzętu.

  Po pobraniu, instalacji oraz uruchomieniu programu pokaże nam się okno:

  Zintegrowany SoundMax sterownik Windows 7

  W menu po lewej stronie możemy do woli sprawdzać wybrany przez nas komponent sprzętu. Przykładowo wybierając drzewko "Płyta główna" > "Procesor" możemy sprawdzić obok modelu i częstotliwości taktowania również stopień wykorzystania procesora dla poszczególnych rdzeni. Pamiętaj, że szukasz zintegrowanych urządzeń dźwięku.

  Szukaj w 5mln produktów