Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar PDC585 strzela i czuć swąd spalenizny

marjanhc 27 May 2011 18:39 2954 7
 • #1
  marjanhc
  Level 9  
  Witam
  Mam pralkę Polar PDC585 do tej pory działała bez problemów jednak dzisiaj podczas pracy coś zaczęło strzelać jakby z kapiszonów, czuć przy tym swąd spalenizny, rejon na moje ucho prawy dolny róg (ale pewien nie jestem), znajomy fachowiec ma być dopiero we wtorek więc może sam bym coś sprawdził, minimalne pojęcie mam o elektronice natomiast na pralkach się nie znam, może ktoś zasugeruje gdzie szukać przyczyny?
 • #2
  PtasiorWro
  Level 27  
  Witam.
  1.Sprawdź kondensator silnika 16yF
  2. Obejrzyj programator od dołu
 • #3
  marjanhc
  Level 9  
  zdjąłem osłonę z tyłu i z tego co widzę to kondensator od góry jest cały osmolony podobnie jak i przewody przy wtyczkach więc raczej do wymiany jak na mój gust, czy tam jest jakiś specjalny kondensator czy liczy się tylko jego pojemność?
 • #4
  azu
  Level 17  
  Zwykły, żaden specjalny kondensator 16uF.
 • #5
  marjanhc
  Level 9  
  dzięki w poniedziałek dam znać czy pomogło
 • #6
  machefi
  Home appliances specialist
  marjanhc wrote:
  czy tam jest jakiś specjalny kondensator czy liczy się tylko jego pojemność?
  Liczy się nie tylko pojemność ale rodzaj , napięcie pracy i sposób mocowania .Powiedz w sklepie z częściami że 16µF do pralki to dadzą Ci właściwy.
 • #7
  marjanhc
  Level 9  
  a mogę dać 20-stke bo mam taki akurat?
 • #8
  thimo
  Level 12  
  Odkopię..
  A co jeśli pralka nalewa wodę, a później bez żadnego ostrzeżenia wyrzuca bezpiecznik i mimo pojedynczo odłączanych kolejno elementów (silnik, kondensator, zawory, grzałka, termostat, hydrostat, itd) nadal występuje zwarcie.. Został już tylko mechaniczny programator. Ewentualnie - może być przebicie na wspólnie prowadzonych przewodach??

  A jeśli już ten nieszczęsny programator zawinił - to ile taki może kosztować, o ile jest do zdobycia? Blokadę drzwi wymieniałem, bo od prądu zwarciowego przestała funkcjonować (przewodzić po zamknięciu drzwi) i dostałem w sklepie już tyko zamiennik.
  Pozdrawiam.

  PS
  Aby nie dostać po uszach od moderatorów dopowiem, że u mnie zapach spalenizny też był- pochodził z przytopionego styku blokady.