Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDC585 strzela i czuć swąd spalenizny

marjanhc 27 Maj 2011 18:39 2585 7
  • #1 27 Maj 2011 18:39
    marjanhc
    Poziom 9  

Witam
    Mam pralkę Polar PDC585 do tej pory działała bez problemów jednak dzisiaj podczas pracy coś zaczęło strzelać jakby z kapiszonów, czuć przy tym swąd spalenizny, rejon na moje ucho prawy dolny róg (ale pewien nie jestem), znajomy fachowiec ma być dopiero we wtorek więc może sam bym coś sprawdził, minimalne pojęcie mam o elektronice natomiast na pralkach się nie znam, może ktoś zasugeruje gdzie szukać przyczyny?

0 7
  • #2 27 Maj 2011 19:00
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Witam.
    1.Sprawdź kondensator silnika 16yF
    2. Obejrzyj programator od dołu

0
  • #3 27 Maj 2011 20:04
    marjanhc
    Poziom 9  

zdjąłem osłonę z tyłu i z tego co widzę to kondensator od góry jest cały osmolony podobnie jak i przewody przy wtyczkach więc raczej do wymiany jak na mój gust, czy tam jest jakiś specjalny kondensator czy liczy się tylko jego pojemność?

0
  • #4 27 Maj 2011 20:35
    azu
    Poziom 17  

Zwykły, żaden specjalny kondensator 16uF.

0
  • #5 27 Maj 2011 21:35
    marjanhc
    Poziom 9  

dzięki w poniedziałek dam znać czy pomogło

0
  • #6 27 Maj 2011 21:37
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

marjanhc napisał:
    czy tam jest jakiś specjalny kondensator czy liczy się tylko jego pojemność?
    Liczy się nie tylko pojemność ale rodzaj , napięcie pracy i sposób mocowania .Powiedz w sklepie z częściami że 16µF do pralki to dadzą Ci właściwy.

0
  • #7 27 Maj 2011 21:57
    marjanhc
    Poziom 9  

a mogę dać 20-stke bo mam taki akurat?

0
  • #8 07 Paź 2012 14:59
    thimo
    Poziom 12  

Odkopię..
    A co jeśli pralka nalewa wodę, a później bez żadnego ostrzeżenia wyrzuca bezpiecznik i mimo pojedynczo odłączanych kolejno elementów (silnik, kondensator, zawory, grzałka, termostat, hydrostat, itd) nadal występuje zwarcie.. Został już tylko mechaniczny programator. Ewentualnie - może być przebicie na wspólnie prowadzonych przewodach??

A jeśli już ten nieszczęsny programator zawinił - to ile taki może kosztować, o ile jest do zdobycia? Blokadę drzwi wymieniałem, bo od prądu zwarciowego przestała funkcjonować (przewodzić po zamknięciu drzwi) i dostałem w sklepie już tyko zamiennik.
    Pozdrawiam.

PS
    Aby nie dostać po uszach od moderatorów dopowiem, że u mnie zapach spalenizny też był- pochodził z przytopionego styku blokady.

0