Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz uniwersalny Manta i laptop Toshiba satellite a300

27 Maj 2011 19:05 4812 14
  • Poziom 9  
    Mam nastepujacy problem, po uszkodzeniu oryginalnego zasilacza, zakupilem uniwersalny zasilacz firmy Manta (zalezalo mi na czasie, wiec bralem co bylo)

Jego parametry to: AC100V-240V, output power 96W(max), ilosc V do ustawienia: 12V/15V/16V/18V/19V/20V/24V

Moj laptop wymaga 19V i tak zasilacz jest ustawiony. Niestety jest maly, a raczej duzy szkopul - kiedy ustawie plan zasilania na "zrownowazony", czyli taki jaki mam standardowo, przykladowo uzywam go podczas grania, to bateria zamiast ladowac sie, wyladowuje sie powoli, mniej wiecej 1% na 2 minuty. A kiedy ustawie na "oszczedzanie energii", to laptop laduje sie, ale bardzo wolno.

Dodatkowo dzieja sie dziwne rzeczy, np touchpad czasem przestaje dzialac, to samo myszka, po podlaczeniu sluchawek zaczynaja "pierdziec".

Dodam ze ikonka od ladowania laptopa caly czas sie swieci.

Czy ten zasilacz jest uszkodzony? Czy jest jakas inna przyczyna?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Spec od komputerów
    Mierzyłeś miernikiem napięcie obciążonego zasilacza ?
  • Poziom 28  
    A dlaczego uszkodził się stary? Może uszkodzenie jest w samym laptopie?
  • Poziom 9  
    tronic1 napisał:
    Mierzyłeś miernikiem napięcie obciążonego zasilacza ?

Nie, nie mierzylem, niestety nie mam czym :(

W starym zasilaczu uszkodzila sie koncowka, wygiela sie strasznie w jedna strone i trzeba bylo sporo gmerac i znalezc odpowiednie polozenie tej wtyczki zeby zaskoczylo.
  • Poziom 28  
    Czyli rozumiem że na starym jak sobie wygmerasz, to wszystko jest dobrze? Jeśli tak to chyba logiczne że z tą mantą coś nie tak :D
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 9  
    kazik70 napisał:
    Czyli rozumiem że na starym jak sobie wygmerasz, to wszystko jest dobrze? Jeśli tak to chyba logiczne że z tą mantą coś nie tak :D

Od pewnego momentu juz nie, ale wiadomo, to kwestia tego calego krecenia wtyczka ze juz nie dziala :D

Co do tej manty - pewnie tak, tylko pytanie co? W opisie produktu jest niby "testowane na laptopach toshiba, hp itd...", niby wszystko sie zgadza, ale chcialbym poznac odpowiedz na pytanie, dlaczego dzieje sie tak, w tych dwoch przypadkach, jak napisalem w pierwszym poscie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    No i kolejny zasilacz przestal dzialac, ale z tym od poczatku bylo cos nie tak, jak napisalem w pierwszym poscie...

Co ciekawe, stare ciagle dzialaja, ale nie dam rady trzymac ciagle kabla w jednym polozeniu zeby dzialal. I co jeszcze jest smieszne, nagle po odlaczeniu tej manty zaczely sie swiecic ikonki od ladowania na laptopie, po podlaczeniu zniknely :|

Mam wrazenie ze koncowka jest 'za luzna', bo leciutko lata po podlaczeniu, niestety jest to jedyna pasujaca koncowka z zestawu...Juz naprawde nie wiem co robic, tak to jest jak sie poslucha "szpeca" z media marktu.

Jest taka mozliwosc ze bede mogl zwrocic, albo chociaz wymienic na cos innego? Czy beda robic opory...

EDIT: Teraz widze ze sprzedal mi 10A a u mnie w lapku jest 4,7A
  • Poziom 28  
    Z tymi 10a to krzywdy nikt Ci nie zrobił :lol:
    Pujdź do elektronika kup wtyk i zarób do starego zasilacza, skaracając kabelek o pare cm.

Napisałeś "stare" to masz ich dwa? I ten sam efekt, to może jednak tak jak napisał vogelek23, puściło gniazdo.
  • Poziom 9  
    Chyba tak, wymienilem zasilacz na inny i lampka ladowania w ogole sie nie swieci...
  • Poziom 2  
    Podepnę się pod temat gdyż nie znalazłem odpowiedzi którą szukam.
    Na początku powiem że posiadam Toshiba Satellite L500-1Ek z zasilaczem DC 19v 3.4a oraz Toshiba NB500-110 z zasilaczem DC 19v 1.58a. Są to takie same zasilacze różniące się tylko amperami. Moje pytanie to czy mogę używać jednego zasilacza do obydwóch Toshib? Czy nie uszkodzę sprzętu lub baterii. Jakie ma znaczenie 3,4a a 1,58a.

PS. W samochodzie ładuję T. NB500 ładowarką uniwersalną 80w 12V (whitenergy) i jest wszystko ok. Korzystam z niej od 3 miesięcy , codziennie używam.
  • Poziom 37  
    miz78 możesz. Ja ładowarkę od toshiby stosuje w moich 3 laptopach i jest ok ale musisz używać tej mocniejszej ładowarki 3.4A bo zasilacz z NB nie wyrobił by przy L500 i mogło by się skończyć nieciekawie
  • Poziom 2  
    A czy temu słabszemu maluszkowi nie zaszkodzi 3,4a (nie będzie za mocny)?
    To czyli zasilacz słabszy (NB500) mogę schować do szafy?
  • Poziom 37  
    Może być mocniejszy zasilacz bo laptop i tak pobierze tyle ile będzie aktualnie potrzebował. Tak możesz zasilać bezpiecznie oba laptopy zasilaczem od L500
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedz. Zasilacz z NB500 już w szafie :)