Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Warto kupić Seata Ibizę II 1997 za 3,5 tysiąca?? (Przerobiony Anglik)

kryst16 27 Maj 2011 19:06 2238 8
  • #1 27 Maj 2011 19:06
    kryst16
    Poziom 22  

Witam...
    Mam pytanie czy warto kupić seata Ibizę II za około 3500zł??
    To tak: Biały seat Ibiza II Taki jak ten:http://www.naszekrosno.pl/files/pict/2009-11-30/seat-ibiza-10-6Tk4MjIxOD_o.jpg

Rok 1997, przebieg 172 tysiące.
    Silnik 1.9 Diesel 64 konny.
    Garażowany.
    Kilka lat temu był sprowadzony z Anglii i była robiona przekładka. (Nie kombinowana). Klima została odłączona na życzenie tego co sobie to sprowadził. Ale trzeba tylko rury przedłużyć.
    Wyposażenie:
    ABS, el. szyby, klima, centralny zamek, poduszka powietrzna, immobiliser, szyberdach, Wspomaganie chyba też ale pewności nie mam.
    5 drzwiowy. Dodaje 4 opony zimowe.
    Stan OK, bez wycieków itp. W Polsce jeżdżony chyba 5 lat, sprzedaje bo kupił Golfa V.

Jeśli nie warto to dlaczego.
    Prosił bym o opinie.

0 8
  • #2 27 Maj 2011 19:21
    gilus1
    Poziom 28  

Silnik - szału nie ma. Weź pod uwagę że być może trzeba mu będzie robić konserwację aby nie rdzewiał. Co do przebiegu to się tym nie sugeruj, możliwe że ma sporo więcej. Samochód raczej bezawaryjny, ale dużo zależy od poprzedniego właściciela. Na Twoim miejscu zrobiłbym dokładne oględziny, jeśli się nie znasz - znajdź sobie kogoś do pomocy i wtedy podejmiesz decyzję.

0
  • #3 27 Maj 2011 19:43
    kryst16
    Poziom 22  

A to że 64 konie to wystarcza. Tak na początek dla młodej osoby.
    Oczywiście będzie osoba która się w miarę zna.
    Ten właściciel w Polsce jest OK, długo go znam, a w Anglii jak był to nie wiem.
    Rozrząd był wymieniany nie całe 50 tysięcy km temu, ale to oczywiście po zakupie oleje filtry, rozrząd konserwacja, normalne.
    Dziękuje za wypowiedź.
    Na co zwrócić uwagę przy takim angliku poza tym co zawsze siępatrzy przy zakupie?

Dodano po 15 [minuty]:

A jak za 3,5 tysiąc to cena w miarę ok?? Jak na anglika przerobionego.

0
  • #4 27 Maj 2011 19:53
    zdzisek11
    Poziom 13  

wiekszosc przeobek jest wykonywana byle jak.byle bylo.chodzi o koszty.trzeba sprawdzic cala elektronike.uruchomienie klimy moze byc zbyt kosztowne.zanim kupisz pomysl -zapewne niewarto

0
  • #5 27 Maj 2011 19:59
    kryst16
    Poziom 22  

On twierdzi że było przerobione fachowo. Klima nie została podłączona tylko ze względu na to że rur nie przedłużyli. Z tego co sprawdzałem narazie to wszystko działa. Jeszcze może udało by się pod komputer podłączyć, ale to jutro się okaże. Klima szczerze mówiąc nie potrzebna. hmm to sam nie wiem. Poszukam jeszcze coś o tym. Dziękuje za opinie i proszę o jeszcze jakieś.

0
  • Pomocny post
    #6 27 Maj 2011 20:28
    jonas
    Poziom 19  

Zalecam ostrożność przy wyjaśnieniach na temat niedziałającej klimy. Nienabita, niepodłączona, rurka bzdurka. Skoro bzdurka i kosztuje to rzekomo kilkaset złotych, czemu sprzedający sam tego nie zrobił? Bo może to wcale nie kilkaset, tylko kilka tysięcy, na przykład na nową sprężarkę?

64 KM to chyba wolnossąca jednostka, ta sama co w Polo i bodajże Skodzie Felicji, o ile się nie mylę. Przyspiesza słabiuchno, kultura pracy niska, ale podobno jeździ na byle czym i mało pali.

Czy młoda osoba ma jakieś zniżki na OC? Silnik 1.9 w nie najmłodszym aucie może zaboleć przy ubezpieczeniu.

0
  • #7 27 Maj 2011 21:03
    kryst16
    Poziom 22  

Nie nie ma zniżek ale ja bym był tylko współwłaścicielem. Zarejestrowane by było na kogoś kto ma już bardzo duże zniżki.
    Aha no to za klimę bym się nie brał.
    Tak wolnossąca, 64 konie. Jak na początek by wystarczyło biorąc pod uwagę fakt że aktualnie mam Cinquecento z silnikiem 700.
    Obejrzę go jutro dokładnie z kimś kto się zna.

0
  • #8 16 Cze 2011 18:55
    jarq88
    Poziom 10  

Ze zdjęcia widać, że miał dzwona (źle spasowane elementy przedniej części karoserii). Może była stłuczka, a samochód po prostu niedbale naprawiony. Bóg jeden wie. Jak ktoś wcześniej pisał, nie zwracaj uwagi na przebieg, tak naprawdę może być 2- lub 3-krotnie większy. Klima może nie działać, z wielu powodów. Znam przypadek, że rurki od klimy rozwaliły się podczas kolizji. Elementy klimatyzacji to nie są tanie rzeczy (względem wartości auta), więc właścicielowi mogło się po prostu nie opłacać je wymienić.

Reasumując, za 3500zł ciężko dostać auto z klimatyzacją + bezwypadkowe. Jeśli układ napędowy oraz zawieszenie są sprawne (zalecam badanie techniczne na stacji diagnostycznej), a do tego jesteś przygotowany na konserwację nadwozia plus ewentualne poprawki lakiernicze, TO CZEMU NIE?

Może wytargujesz trochę niższą cenę?

0
  • #9 30 Lip 2011 14:46
    kryst16
    Poziom 22  

Jednak nie kupiłem tego samochodu gdyż widać było że tą przeróbkę to ktoś sobie robił w garażu że tak powiem. Kombinowane itp.

0