Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywrócenie kompa do ustawień fabrycznych

27 Maj 2011 19:35 2337 3
  • Poziom 2  
    Kiedy kupujemy nowego kompa, bardzo często ma on preistalowany Windows 7- czyli włączamy Power i Windows zaczyna się instalować. Ja chciałbym przywróć kompa właśnie do takiego stanu (że włączamy Power i bez niczego Windows zaczyna się instalować).

I teraz- skąd on się instaluje za tym pierwszym razem? Czy bezpośrednio z Partycji Recovery, czy też na C:\ jest jakiś plik autorun, skierowujący do partycji Recovery?

Ja to widzę tak- C:\ jest czysty, na D:\ jest partycja recovery z instalką Windowsa. Włączamy komputer, w biosie ma ustawione, aby startować z dysku twardego. Ponieważ na C:\ nic nie ma, szuka na D:\, tam jest instalka Windowsa, zaczyna się proces instalacji. Windows 7 się instaluje na C:\ i teraz komp startuje już z tego zainstalowanego na C:\ systemu, ignorując całkowicie D:\(w sumie to ignorowanie, wydaje mi się dziwne, ale nie wiem, jak jest na nowych kompach). Czy dobrze myślę :?:

Czyli wychodzi na to, że aby przywrócić kompa do ustawień fabrycznych, trzeba zabootować go z jakiejś płytki i sformatować C:\. I wtedy, gdy następny użytkownik naciśnie POWER, rozpocznie się automatyczna instalacja Windowsa 7? Czy też jest inaczej i np. muszę na C:\ umieścić jakiś plik autorun czy coś w tym rodzaju
    :?:
  • Poziom 19  
    Stacjonarka, laptop? Podczas uruchamiania powinieneś mieć jakiś komunikat aby wybrać opcję botowania z innej partycji. Często z poziomu już postawionego systemu można wypalić płytkę z instalacją (na wypadek uszkodzenia hdd).
  • Poziom 2  
    Laptop. Tzn. tu nie chodzi o to, że ja nie mogę przeinstalować Windowsa, czy wypalić płytki. Chodzi mi raczej o to, czy jeśli z poziomu jakiejś bootowalnej płytki systemowej sformatuję partycję z systemem, to czy kiedy następnym razem włączę POWER, to Windows zacznie instalować się z partycji Recovery automatycznie, jak za pierwszym uruchomieniem komputera.
  • Poziom 19  
    Myślę, że już przy włączeniu powinieneś mieć taką opcję, aby "wystartować" instalator systemu - powinien ruszyć z partycji recorvery lub ukrytej. Domyślam się, jak jest np w laptopach Dell'a, że podczas pierwszego włączenia laptopa system jest już zainstalowany, włącza się jedynie okno z końcową konfiguracją i ustawieniami użytkownika. Jeżeli chcesz zainstalować czysty system musisz z czegoś wystartować...

Jak wyglądają partycje? Nie brakuje Ci sumarycznie miejsca na dysku?