Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegary Volvo v40 - migają

27 Maj 2011 20:03 2174 3
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam problem z zegarami, po podaniu zasilania po stacyjce zaczyna się dyskoteka.

Migają wszystkie LCD + kontrolki:
    - poziom spryskiwacza
    - hamulec reczny
    - akumulator
    - service
    - rezerwa
    - temperatura płynu chłodzącego

Migają tak dziwnie, nie rytmicznie. Dziwne jest też to, ze zadna z tych kontrolek nie powinna się świecić po odpaleniu auta, natomiast LCD powinny działać. Tutaj wszystko miga razem jednocześnie.

Nie jest to problem instalacji samochodowej, bo taki sam efekt uzyskałem na zasilaczu po podlaczeniu tylko:
    PIN A13 - masa
    PIN A10 - stały +12V
    PIN A17 - +12V po stacyjce.

Filmik jak to wyglada: FILMIK

Dołączam schemat z serwisówki, choć niewiele z niego wynika... SCHEMAT

Moze ktoś ma pomysł co z tym zrobić, albo moze ktoś podejmię się naprawy takiego licznika?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zauważ, że migają ci kontrolki, które są załączane masą, a zasilane na stałe po stacyjce.
  • Poziom 11  
    Tak, tylko nie jest to problem masy w samochodzie, bo to mi też sugerowano.
    Licznik zachowuje się tak samo po podaniu samego zasilania z zasilacza.
    Zauważ też, ze nie wszystkie z tych, które mają na stałe +12 po stacyjce, migają. Gdzieś pewnie jakiś półprzewodnik świruje i przebija masa.

Dodam też, ze jak zegary poleżały kilka dni zupełnie bez zasilania w domu, to przez chwilę działały poprawnie.

Acha, bo chyba nie napisałem, oprócz migania nie działa żaden wskaźnik, nawet nie wiem czy mam jeszcze paliwo :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na początek lupa i kontrola płytki. Przelutowanie. Jak to nic nie da, to trzeba kombinować dalej.