Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o sprawdzenie układu generatora

czmiel24 27 Maj 2011 21:30 2771 13
  • Poziom 12  
    Witam
    Czy mógłby ktoś sprawdzić układ generatora fali prostokątnej na NE555.
    Pozdrawiam
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Dlaczego masz połączone równolegle tyle kondensatorów z rezystorami.
    Chyba że to mają być zworki, ale wtedy powinieneś je pobrać z pinhead.

Na płytce elementy rozmieść inaczej, wtedy bez problemu poprowadzisz wszystkie ścieżki na warstwie Bottom.
  • Poziom 12  
    Co to jest pinhead ?
  • Computer Controls
  • Poziom 39  
    czmiel24 napisał:
    Witam
    Czy mógłby ktoś sprawdzić układ generatora fali prostokątnej na NE555.
    Pozdrawiam

Witam
    Co to właściwie ma być, bo na pewno nie generator o zmiennym współczynniku wypełnienia. Poczytaj sobie stosowną literaturę a jest tego zatrzęsienie. Wystarczy poszukać, bo to co zaprojektowałeś nadaje się tylko do kosza. Widać, że nie masz pojęcia jak działa owa kostka. Tu kłania się jej opis w nocie katalogowej.
    http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&client=...iku+wype%C5%82nienia&spell=1&biw=1016&bih=628
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Na podstawie schematu połączyłem elementy na płytce stykowej i układ działa !!! na oscyloskopie widać przebiegi prostokątne z możliwością zmiany częstotliwości, amplitudy oraz współczynnika wypełnienia. Schemat został zrobiony na podstawie kitu AVT. Akurat tak się składa, że pierwszy wynik wyszukiwania z Twojego linku to akurat ten schemat :D
  • Poziom 12  
    Faktycznie, nie zauważyłem tego :) .Bardzo dziękuję koledze marco47 za pomoc.
  • Poziom 41  
    W wolnej chwili popracowałem nad Twoim projektem, abyś miał możliwość porównania, że nawet tak proste układy można projektować na różne sposoby.

Najpierw przeróbka schematu, aby był bardziej czytelny.

Poniżej inne podejście do projektowania takiego układu.
    Jak widzisz starałem się wszystko poukładać w pewnym porządku, aby można było łatwiej taki układ obsługiwać.

Po zaprojektowaniu płytki, jej widok w rzeczywistości wirtualnej 3D.

Widok od strony Bottom.

• Poziom 12  
    wow. Widać, że długo w tym siedzisz :D w jakim programie zrobiłeś ten model?
  • Poziom 12  
    Próbowałem zrobić w eagle 3D według instrukcji, jednak wyszło mi tylko coś takiego.
  • Poziom 41  
    Po otworzeniu okna programu Eagle3D, musisz zaznaczyć dwie pozycje pozwalające na dodawanie nowych modeli do tworzonego właśnie pliku xx.pov

marco47 napisał:
    W czasie otwarcia skryptu 3d41.ulp należy zaznaczyć to co poniżej,
    a później w otwartym nowym oknie przy brakującym elemencie zaznaczyć dla niego pasujący model 3D.
    W tym momencie aktualny wpis zostanie automatycznie dodany do pliku 3dusrpac.dat

Te właśnie działania spowodują uzupełnienie brakujących modeli w Twoim projekcie powyżej.