Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oczyszczanie paliwa ON niskiej jakości

nietykalny 28 Maj 2011 10:51 3962 9
  • #1 28 Maj 2011 10:51
    nietykalny
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.
    W moim posiadaniu znalazła się ropa. Jednak nie najlepszej jakości. Nie jest klarowna po odstaniu i widać w niej małe "pyły".
    O ile ciągnik na tym pojedzie to auto na pompo wtryskach na pewno nie pojedzie nigdzie daleko.
    Moje pytanie jest takie czy można zastosować filtrowanie przez "jakieś" filtry lub filtrowanie termiczne w domowo-warsztatowych warunkach. I najważniejsze pytanie czy to ma sens.
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 28 Maj 2011 11:20
    Kodi14
    Poziom 23  

Jak ja miałem cos podobnego, to z pyłów oczyszczaliśmy po prostu przez pończoche:) Ale co do tego, że jest po odstaniu to chyba to się nie nada.

0
  • #3 28 Maj 2011 11:46
    nietykalny

Zastanawiam się nad oczyszczaniem filtrami sznurkowymi lub ich większą ilością.
    Tu się nasuwa pytanie ile mikronów musiało by mieć oczko siatki.
    Sądzę że pończocha to raczej "grube" sito :)

0
  • #4 28 Maj 2011 18:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 28 Maj 2011 19:02
    gilus1
    Poziom 28  

krzysztof_326 napisał:
    nietykalny napisał:
    W moim posiadaniu znalazła się ropa. Jednak nie najlepszej jakości.
    To po co posiadłeś jakiś syf, trzeba było posiąść ze stacji paliw :D Ile tego masz 1000 litrów ? Kup sobie filtry paliwa od jakiegoś ursusa i przepompuj ze dwa razy.
    PS. Nie wlałbym podejrzanej jakości ON do niczego innego niż kocioł CO, albo myjka.

Filtry od ursusa to też kiepski pomysł. Już lepiej od samochodu, ale też nie ma gwarancji że nawet po kilkukrotnym filtrowaniu samochodowi się nic nie stanie. Ja na Twoim miejscu nie wlałbym takiego paliwa do samochodu z pompo-wtryskiwaczami. Zaoszczędzisz klika złotych a stracisz kilka tysięcy. Pompa i pompo-wtryskiwacze to tylko niektóre części bardzo wrażliwe na jakość paliwa. Jeśli możesz to sprzedaj to komuś kto ma starego diesla lub ciągnik i za te pieniądze kup sobie dobrego paliwa.

0
  • #6 28 Maj 2011 20:16
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 28 Maj 2011 20:25
    robokop
    Moderator Samochody

Temat tylko i wyłącznie do kosza - zanieczyszczonego czymkolwiek paliwa nie powinno się stosować do samochodu - raz ze względu na wymagania norm ochrony środowiska, a dwa ze względu na duże prawdopodobieństwo uszkodzenia systemu zasilania silnika. Co do oczyszczania - poczytaj jak się strąca osady w roztworach, jeśli to tylko zanieczyszczenia stałe. Jeśli odbarwiany jakąś dziwną metodą "opał" to bezwarunkowo zakaz wlewania do baku czegokolwiek.

0
  • #8 30 Maj 2011 09:01
    nietykalny

Witam
    1) Nie to nie opałówka ani nic takiego
    2) Paliwo dostarcza koncern orlen
    3) Paliwo napędza ciężkie maszyny z pewnej branży... ale nie TIRy
    4) Paliwo jest składowane w różnych beczkach zanieczyszczonych najprawdopodobniej tylko cząsteczkami stałymi (nie jest "chrzczone")

Na weekend zostawiłem w czystym słoiku paliwo żeby odstało i widać że na dole pojawia się osad a góra zaczyna się klarować.

@krzysztof_326
    Ile tego mam? Powiedzmy że więcej... więc jeżeli jest opcja to gra warta świeczki

0
  • #9 30 Maj 2011 09:07
    MACIEK_M
    Poziom 28  

Kupiłeś od kolejarzy?

0
  • #10 30 Maj 2011 09:13
    nietykalny

@MACIEK_M
    Na śląsku jest przemysł ciężki ... powiedzmy że wydobywczy
    PS a kto mówił o kupowaniu :)