Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie przycisków telefonu systemowego TDA-15

Noe73 28 Maj 2011 11:11 1394 11
  • #1 28 Maj 2011 11:11
    Noe73
    Poziom 8  

Witam,

mam problem z zaprogramowaniem klawiszy telefony "Flexible Key" (maintenance console Panasonic TDA-15)
    Chciałbym aby po naciśnięciu jednego przycisku rozmowa była przełączana do grupy nr wewnętrznych (np jednocześnie aby dzwoniły 2 telefony).
    Przy jednym wewnętrznym jest OK, ustawiam typ klawisza jaki DSS + numer wewnętrznego i działa.
    Jak ustawiam ICD Group + nr grupy to na wyświetlaczu mam błąd.
    Co mam zrobić?

Pozdrawiam
    Artur

• #2 30 Maj 2011 23:58
    M___
    Poziom 21  

Zaprogramuj numer grupy jak zwykły numer czyli z 2 z przodu.

• #3 31 Maj 2011 02:57
    Noe73
    Poziom 8  

nie rozumiem,
    czy mógłbyś to rozwinąć?
    będę bardzo wdzięczny

• #4 01 Cze 2011 10:17
    M___
    Poziom 21  

Przycisk ICD Group służy do logowania/wylogowania się z grupy natomiast żeby przyciskiem dzwonić na grupę należy go zaprogramować jako zwykłą sekwencję cyfr tak jak numery miejskie.

Czyli:
    [przycisk] [2] numer grupy
    np: [przycisk 5] 2610 zaprogramuje Ci pod piątym przyciskiem dzwonienie na grupę o numerze 610.

• #5 01 Cze 2011 11:48
    KAT10
    Specjalista od telefonów

M___ napisał:
    Przycisk ICD Group służy do logowania/wylogowania się z grupy natomiast żeby przyciskiem dzwonić na grupę należy go zaprogramować jako zwykłą sekwencję cyfr tak jak numery miejskie.

Czyli:
    [przycisk] [2] numer grupy
    np: [przycisk 5] 2610 zaprogramuje Ci pod piątym przyciskiem dzwonienie na grupę o numerze 610.

Klawisz ICDG to klawisz grupy i nie służy on do logowania/wylogowania. Do tego jest przycisk programowalny Log In/Out.
    Poza tym faktycznie, naciśnięcie przycisku grupy nie umożliwia przełączenia rozmowy "with transfer", niestety.

• #6 01 Cze 2011 12:33
    Noe73
    Poziom 8  

czyli nie można przełączyć rozmowy na grupę?
    dobrze rozumiem?

• #7 01 Cze 2011 19:16
    nixau
    Poziom 16  

Och szanowny kolego Neo, instrukcja, instrukcja i jeszcze raz instrukcja. Można przełączyć rozmowy na grupę, należy zaprogramować odpowiednio guzik.

Zaznajcie moją dobroć i podzielę się wiedzą z szanownymi kolegami: najprościej jest zaprogramowanie guzika jako One-Touch + T + numer grupy. Po wciśnięciu zaprogramowanego guzika, nastąpi przełączenie na grupę. Zaznaczam, że jest to jedna (i najpewniejsza) z kilku możliwości, a wszystko zależy od tego jakie mamy ustawione funkcje globalne (systemowe) w centrali.

Jak ktoś nie rozumie tego zapisu to niech sięgnie do instrukcji obsługi - w końcu kiedyś trzeba do niej zaglądnąć, a nie ciągle liczyć na to, że każdy instalator będzie się dzielił z pseudo instalatorami swoją ciężko wypracowaną wiedzą :)

• #8 02 Cze 2011 14:02
    Noe73
    Poziom 8  

przewertowałem te instrukcje które miałem
    niestety nie wiem jak to zrobić :(
    co kryje się pod T?
    będę wdzięczny

ksywka to NOE a nie NEO

• #10 03 Cze 2011 01:50
    Noe73
    Poziom 8  

:D
    rozumiem że T jak transfer
    tylko nie wiem jak ten transfer uzyskać :)
    NOE

• Pomocny post
    #11 06 Cze 2011 17:36
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Z programu po prostu T a z telefonu klawisz Transfer przy programowaniu przycisku One-touch.
    RP

• #12 06 Cze 2011 17:50
    Noe73
    Poziom 8  

dzięki
    :)
    nie przyszło mi do głowy że może to być duże T
    kombinowałem z małym
    :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME