Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić odcięcie zapłonu w Golfie mk1 1.8GTI?

Fiast 11 Lis 2004 22:45 1749 6
    Fiast
    Poziom 10  
    Zastanawiam się jak zrobić odcięcie zapłonu w Golfie jedynce 1,8 GTI. Czy należy umieścić inny palec zapłonowy w kopułce rozdzielacza zapłonu, czy modyfikować instalcję elektryczną. Może są jeszcze jakieś inne sposoby? Mile widziane byłyby jakieś schematy itp.

W modelu tym jest Tranzystorowy Układ Zapłonowy.

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
    senso
    Poziom 20  
    Odcięcie ma być w trakcie jazdy co by nie katować silnika i nie przekroczyć obrotów czy na postoju chronić przed kradzieżą???
    pozdro
  • Relpol przekaźniki
    Fiast
    Poziom 10  
    Myślałem o tym pierwszym...

pozdro
    Fiast
    Poziom 10  
    ...chociaż ten drugi pomysł też nie jest zły... schemacik by się przydał.

pozdro razy 2
    zodiak318
    Poziom 34  
    Żeby było "fachowo" musiałbyś zmodyfikować (rozbudować) układ zapłonowy dodając miedzy aparat zapłonowy (z Hallem) a TSZ moduł zapłonu VEZ od mk2 GTI.

P.S wiem że zdania nie zaczyna się od "żeby" ale........
    senso
    Poziom 20  
    Co do zabezpieczenia przed amatorami cudzej włąsności,to najlepiej zrobić odcięcie elektrozaworu paliwa i kabla niskoprądowego sterującego rozrusznikiem no i jeszcze pompa paliwa jeśli elektryczna.2 lub 3 przekaźniki i złodziej będzie musiał ciągnąć :P.

od '2' też się nie powinno zaczynać
    pozdro i powodzenia
    Jamal20
    Poziom 17  
    A jaksie sprawa ma w Seacie ibizie. Słyszałem ze to takie same podzespoly jak w WV. Pewny nie jestem. Jak by ktoś wiedzial jaki to kabel od zapłonu trzeba ciąć to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. auto- Seat Ibiza r94 1.4 na wtrysku. ( zalożona instalacja gazowa)