Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W 210 - brak świateł drogowych

28 Maj 2011 13:24 3986 8
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam problem związany z brakiem świateł drogowych. Sprawdziłem przełącznik pod kierownicą jest dobry - (wyjście sygnału na migawce i stałym po włączeniu mijania) natomiast nie ma prądu na bezpiecznikach. Czy w mercu są jakieś przekaźniki od świateł i gdzie się znajdują? Gdzie ewentualnie szukać przyczyny? Druga sprawa to to że przestał działać sygnał dźwiękowy. Najdziwniejsze jest to że po odpaleniu auta udaje się zatrąbić raz ale tylko przez ułamek sekundy później już nie działa.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za ewentualne sugestie.

Zmieniony tytuł - post był zgłoszony do moderacji.
    mod.[CameR]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Gieniu a Ty przypadkiem warsztatu nie prowadzisz?
  • Poziom 10  
    a w jaki sposób sprawdzasz, że nie ma zasilania na bezpiecznikach??
  • Poziom 8  
    Nie prowadzę żadnego warsztatu, jestem zwykłym "kowalskim", który nie boi się spróbować rozwiązać jakiś problem zanim odda auto do mechanika.
    A bezpieczniki sprawdzałem zwykłą kontrolką. Dodatkowo gdy robię mostek np. z świateł postojowych na stopkę z wyjściem długich światło drogowe się zapala.
  • Spec od Mercedesów
    Po pierwsze to może napisz co to za auto bo 210 z kluczykiem "scyzorykiem" ma CAŁKOWICIE ODMIENNY układ elektryczny od tak samo wygladajacego 210 z kluczykiem "rybka"
  • Poziom 8  
    Jest to 2.2 d 97r 95KM z kluczykiem na podczerwień.
    W sobotę zauważyłem że po odłączeniu akumulatora na 5min. i ponownym podłączeniu długie zaczęły działać. Światła działają do momentu gdy kluczyk jest w stacyjce, czy to w pozycji przed włączeniem kontrolek czy też w pozycji z kontrolkami. Po wyjęciu kluczyka i ponownym włożeniu po kilku minutach świateł nie ma. Wydaje mi się że działają do momentu gdy jest podświetlenie licznika, bo gdy wyciągam i wkładam kluczyk raz za razem światła są.
  • Spec od Mercedesów
    Zarówno kluczyk "scyzoryk" jak i kluczyk "rybka" posługują się podczerwienią. I akurat w roku 97 nastąpiło przejście z jednego na drugi.
  • Poziom 8  
    Jest to kluczyk "rybka". Na domiar złego wczoraj w podróży zastała mnie ulewa i okazało się że nie działają wycieraczki. Sprawdziłem bezpieczniki i przekaźniki. Okazało się że nie ma napięcia na jednej ze stopek przekaźnika. Jak zrobię mostek wycieraczki działają. Dodam jeszcze że po przyciśnięciu przełącznika działa spryskiwacz ale wycieraczka nie pracuje.
  • Poziom 8  
    Czy ktoś może wie jaka na czym polega różnica w przełączniku do świateł nr. 210 545 01 04 a 210 545 07 04 ? Co oznaczają te numery?