Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5412 - brak sygnału na wyjściu głośnikowym

leonsocio 28 Maj 2011 14:55 3269 4
  • #1 28 Maj 2011 14:55
    leonsocio
    Poziom 28  

Witam. Dostałem ostatnio amplituner Radmor 5412, masywny model, niestety uszkodzony. Szukałem na elektrodzie, ale akurat tego problemu nie znalazłem na forum. Objawy są następujące: przekaźnik załącza po ok 2sekundach od włączenia sieci, po podłączeniu głośnika do wyjścia wzmacniacza w głośniku słuchać tylko bardzo cichy przydźwięk sieci. Wszystkie bezpieczniki całe, przydźwięk w głośniku nie 'reaguje' na manewry potencjometrem od głośności ani balans lewo-prawo. Zmiana źródła również nie przynosi żadnego efektu. To wygląda tak jakby sygnał wejściowy nie dochodził tam gdzie powinien, ale nie widzę związku braku sygnału na wejściu z brakiem reakcji na balans. Załączam schemat, niestety mi on nie pomógł w ustaleniu diagnozy, może ktoś z szanownych Kolegów ma pomysł na pomoc. Po włączeniu zasilania świeci się tylko podświetlenie od fal radiowych, natomiast diody od częstotliwości nie palą, bez względu na ruchy trymerem od wyszukiwania stacji, dodatkowo wciśnięcie przycisków od programowania UKF (te cztery koło siebie mniej więcej na połowie szerokości amplitunera) nie powoduje zapalenie poszczególnej sekcji tunera.

Zauważyłem, że poruszanie palcem tranzystora T510 powoduje zadziałanie przekaźnika (wyłączenia, chyba dla bezpieczeństwa) a czasami jak ruszam to świecą się diody od wskaźnika mocy.

0 4
  • Relpol
  • #2 28 Maj 2011 18:58
    luiskon2009
    Poziom 16  

witam sprawdzałeś może czy przed wzmacniacz jest sprawny w wzmacniaczu?

0
  • Relpol
  • #3 29 Maj 2011 10:14
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Tylko na sprawdzenie bezpieczników cię stać? A gdzie miernik, pomiary? Oddaj do serwisu i już.

0
  • #4 29 Maj 2011 11:00
    leonsocio
    Poziom 28  

Tranzystor T510 miał przerwę na obwodzie drukowanym, poprawka cyną uspokoiła sytuację, wzmacniacz działa i gra jak należy.

0
  • #5 29 Maj 2011 11:03
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

No widzisz, a już trzeba pisać z każdą pierdołą, zamiast najpierw coś pomierzyć.

1
  Szukaj w 5mln produktów